کد خبر : 416720

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۱۴ زمان : ۷:۰۰

با بدقولی همسر چه کنیم؟

سؤال : همسرم ۲۸ ساله است و مدتی از عقد ما می‌گذرد. ما قبلاً تفاهم کرده بودیم که مدت عقد کوتاه باشد و سپس زندگی مشترک را شروع کنیم. او فردی نظامی است و دارای اخلاق و ایمان خوب و مورد نظر من است، اما خوش قول است. او در توجیه بدقولی‌هایی که دارد اولاً […]

سؤال :

همسرم ۲۸ ساله است و مدتی از عقد ما می‌گذرد. ما قبلاً تفاهم کرده بودیم که مدت عقد کوتاه باشد و سپس زندگی مشترک را شروع کنیم. او فردی نظامی است و دارای اخلاق و ایمان خوب و مورد نظر من است، اما خوش قول است. او در توجیه بدقولی‌هایی که دارد اولاً عذرخواهی می‌کند و ثانیاً می‌گوید ضرورت‌های خدمتی مانع عمل به برخی قرارها از طرف او است.

صدیقه، از امیرآباد اصفهان

 

 پاسخ :

ضرورت‌های شغلی و تراکم کاری می‌تواند اوقات فراغت یا تعداد قرارهایی را که برای امور غیرکاری تنظیم می‌گردد، کاهش دهد؛ ولی با شناخت دقیق ابعاد و حجم کار و در نظر گرفتن ملاحظات غیرقابل پیش‌بینی همواره می‌توان اوقات و برنامه‌های غیر کاری را تنظیم کرد. برای کمک به بهبود شرایط طبعاً شما نیز باید سطح انتظارات خود را کاهش بدهید و همکاری لازم را به‌عمل آورید. در ضمن اختلافات اندکی را که بین شما و او وجود دارد به دیگر افراد خانواده و فامیل منتقل نکنید.

ارسال دیدگاه