کد خبر : 386755

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ زمان : ۹:۱۹

با این رنگ لباس برای مصاحبه شغلی نروید

محققان دریافتند هنگامی که مردان در طی انجام فعالیت های فیزیکی و مسابقات ورزشی لباس رنگ قرمز می پوشند موجب می شود حس رقابت و حتی خشونت در آنها افزایش یابد و محققان سعی دارند تاثیرات خنثی کردن این مسئله را بررسی کنند. پژوهشگران ۱۰۰نفر که شامل ۵۰ مرد و ۵۰زن بودند مورد بررسی قرار […]

محققان دریافتند هنگامی که مردان در طی انجام فعالیت های فیزیکی و مسابقات ورزشی لباس رنگ قرمز می پوشند موجب می شود حس رقابت و حتی خشونت در آنها افزایش یابد و محققان سعی دارند تاثیرات خنثی کردن این مسئله را بررسی کنند.

پژوهشگران ۱۰۰نفر که شامل ۵۰ مرد و ۵۰زن بودند مورد بررسی قرار دارند تا تاثیرات پوشیدن رنگ های مختلف لباس را بر افراد امتجان کنند و بعد از این مرحله، پژوهشگران دو ویژگی پرخاشگری و رقابت طلبی اندازه گیری کردند و به آن امتیازی بین ۱تا۷ را اختصاص دادند.
علاوه بر این داوطلبان از نظر هیجانی رتبه بندی شدند و این طبقه بندی به صورت گروه های عصبانی، شاد، وحشت زده و بی طرف انجام شده بود.
مطالعات متعدد و جداگانه ای درباره رنگ لباس ها انجام شده است و نشان می دهد که مردان وقتی لباس قرمز رنگ می پوشند هم احساس بهتری دارند و هم اینکه جذاب تر خواهند شد در حالیکه در زنان این مسئله وجود ندارد.
گفتنی است، بنابر نظر یکی از اساتید مصاحبه ای مطبوعاتی هنگامی که مردان از رنگ قرمز استفاده می کنند این مسئله بر روحیات آنان از جمله خشم و عصبانیت تاثیر مستقیم دارد حتی برخی حیوانات هم به این رنگ واکنش شدیدی نشان می دهند.
پیامدهای تحقیقات نشان می دهد افرادی که از لباس رنگ قرمز در مصاحبه های شغلی و موقعیت های اجتماعی و جلسات مهم استفاده می‌کنند ممکن است گاهی اوقات به عنوان یک اشکال تلقی شود و فقط در موارد اندکی می تواند اثرات مثبت به همراه داشته باشد.
به طور کلی نوع لباس پوشیدن افراد می تواند بر شناخت و درک دیگران تاثیرگذار باشد، به عنوان مثال پوشیدن کت و شلوار بر مردان، نشانگر شرایط رسمی است و این نوع پوشش به افزایش تفکرات انتزاعی کمک بسیاری می کند.
یکی از متخصصان افزود: استفاده از کروات هم این تاثیرگذاری می افزاید.
وی در پایان افزود: رنگ قرمز در مغز افراد تاثیر زیادی خواهد داشت و این گونه در جوامع متداول شده است که کروات قرمز در کسب و کار و تجارت بسیار اثرگذار خواهد بود.
منبع : YJC
ارسال دیدگاه