کد خبر : 524853

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۲۲:۰۰

باور می‌کنید؟ بیمارستان دریایی روی یک کشتی

تاکنون درباره کشتی‌های بزرگ مسافربری یا کشتی‌هایی که شبیه هتل است، بارها و بارها در مدت انتشار مطالب مجله اینترنتی برای شما نوشته ایم، اما در این مطلب در مورد بیمارستان دریایی برایتان می‌نویسیم که روی یک کشتی قرار دارد. نام این کشتی، یا به عبارتی بیمارستان،، کامفورت است. این بیمارستان به بیمارستان سیار است […]

تاکنون درباره کشتی‌های بزرگ مسافربری یا کشتی‌هایی که شبیه هتل است، بارها و بارها در مدت انتشار مطالب مجله اینترنتی برای شما نوشته ایم، اما در این مطلب در مورد بیمارستان دریایی برایتان می‌نویسیم که روی یک کشتی قرار دارد. نام این کشتی، یا به عبارتی بیمارستان،، کامفورت است. این بیمارستان به بیمارستان سیار است که در اقیانوس‌های آرام و اطلس و در سواحل آمریکا می‌چرخد. مبادا فکر کنید که این بیمارستان بسیار ساده و در حد یک کلینیک است، خیر، بلکه در حد بیمارستان‌های مجهز و مدرن آمریکایی است.

این کشتی بیمارستانی دارای ۱٬۰۰۰ تخت، ۱۲ اتاق جراحی مجهز، پنج اتاق رادیولوژی و سی تی اسکن و مجهزترین وسایل، تجهیزات، و کامپیوترهای متعدد است که دقیقه به دقیقه اطلاعات مربوط به بیمار را مشخص می‌کنند.

همچنین چندین فریزر مخصوص نگهداری خونهای ذخیره‌شده در اتاق‌های مخصوص وجود دارد و تعداد بانک خون و نیز در این کشتی به چشم می‌خورد.

این کشتی به چندین هلی‌کوپتر و هواپیما مجهز است و در موارد اضطراری جان مصدومین را نجات می‌دهد. در این کشتی تاکنون ۸٬۰۰۰ مصدوم درمان شده‌اند و ۳۲۷ نفر تحت عمل جراحی و ۱۷٬۰۰۰ نفر تحت آزمایش قرار گرفتند و برای ۱٬۶۰۰ نفر نیز عینک تجویز شده است و …

ساخت این کشتی در سال ۱۹۸۸ شروع و ۱۷٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار برای آن هزینه شد. این کشتی چهار روز پس از حادثه ۱۱ سپتامبر به منهتن رسید و هزاران زن و مرد را مداوا کرد.

به گزارش سایت بی‌بی‌سی در این کشتی حتی بخشی را به بیماران عصبی و روانی اختصاص داده‌اند.

ارسال دیدگاه