کد خبر : 4658

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ زمان : ۸:۲۱

بازگشت احمدی‎نژاد در گرماگرم نبرد روحانی

مکانیک ۴۷ ساله‎ای که آرزوی بازگشت دوران احمدی‎نژاد را دارد، معتقد است: او در مقابل امریکا ایستاد و به ما احترام زیادی بخشید. جهان به‎خاطر دوره ریاست جمهوری او حق ما را به رسمیت شناخت. پایگاه خبری شبکه امریکایی “ان بی سی نیوز” (NBCnews)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “بازگشت محمود احمدی نژاد به صحنه […]

مکانیک ۴۷ ساله‎ای که آرزوی بازگشت دوران احمدی‎نژاد را دارد، معتقد است: او در مقابل امریکا ایستاد و به ما احترام زیادی بخشید. جهان به‎خاطر دوره ریاست جمهوری او حق ما را به رسمیت شناخت.

پایگاه خبری شبکه امریکایی “ان بی سی نیوز” (NBCnews)، با انتشار گزارشی تحت عنوان “بازگشت محمود احمدی نژاد به صحنه سیاسی ایران” به بررسی سخنرانی هفته پیش رئیس جمهور سابق ایران در شهرری پرداخت.

در این گزارش آمده است:
««یک چهره آشنا دوباره در صحنه سیاسی ایران ظاهر شد؛ در مسجدی واقع در یکی از مناطق پایین شهر تهران و مقابل جمعیتی که او را تشویق می کردند.

 

رئیس جمهور جنجالی سابق: “محمود احمدی‎نژاد”

احمدی نژاد در اولین حضور مهم خود در جمع مردم از زمان واگذاری قدرت به رئیس‎جمهور میانه‎رو، حسن روحانی، گفت: ایران امروز از هر زمان دیگر قوی‌تر شده؛ چرا که در مسیر انقلاب باقی مانده است. امپریالیست‎ها هرگز دوباره بر این کشور مسلط نخواهند شد.

سخنرانی احمدی‎نژاد در زمانی بسیار حیاتی برای جانشین او، حسن روحانی، ایراد شد؛ در گرماگرم شکست یا پیروزی مذاکرات هسته ای و تنها چند روز پیش از سی‎و‎ششمین سالگرد انقلاب اسلامی و سرنگونی محمدرضا شاه پهلوی که توسط امریکا پشتیبانی می‎شد.

در این گردهمایی، جمعیت بیش از ۲۰۰۰ نفری مردم با شعارهای “مرگ بر امریکا” ، “مرگ بر انگلیس” و “مرگ بر اسرائیل” به خروش آمدند. پشت سر احمدی‎نژاد پوستری بود که در آن، به آتش کشیدن پرچم امریکا و شعارهای ضدامریکایی به تصویر کشیده شده بود.

بر روی دیوار مقابل نیز تصویر عظیمی از رهبر عالی ایران [آیت الله] خامنه ای نصب شده بود که با نگاهی پدرانه [به جمعیت] می‎نگریست؛ این احتمالا پیامی برای جمعیت بود که احمدی‎نژاد هنوز هم مورد حمایت قویترین مرد این سرزمین است.

“فاطمه” مادر ۲۶ ساله‎ای که با دختر ۳ ساله‎اش در این تجمع حضور داشتند به ان‎ بی‎سی‎نیوز گفت: «او بهترین رئیس‎جمهوری بود که تا به‎حال داشتیم. او توجه زیادی به مردم داشت و واقعا به ما کمک کرد.»

 

 

IMG16595292 بازگشت احمدی‎نژاد در گرماگرم نبرد روحانی

 

 

در دوره احمدی نژاد، روابط جمهوری اسلامی با غرب صدمه دید و او با افسانه خواندن هولوکاست و بیان اینکه اسرائیل باید از نقشه محو شود، بدنام شد[!]

تجمع روز یکشنبه در مسجد، می‎تواند نشانه مشکلاتی باشد که در صورت شکست مذاکرات پرمخاطره هسته‎ای و افزایش تحریم‎ها علیه جمهوری‎اسلامی، برای روحانی به وجود خواهد آمد.

روز چهارشنبه، روحانی در سخنرانی خود به مناسبت سی‎و‎ششمین سالگرد انقلاب ایران، توافق هسته‎ای با ایالات متحده را «برد-برد» خواند. او همچنین انکار کرد که تحریم‎های امریکا، ایران را بر سر میز مذاکره آورده است.

پروفسور “یوسی مکلبرگ” استاد روابط بین‎الملل دانشگاه رویجنت لندن می‌گوید: «اگر روحانی به توافق دست یابد، میانه‌روها می‎توانند در ایران قدرت بگیرند. یکی از دلایلی که احمدی‎نژاد می‎خواهد در شرایط فعلی سروصدا کند، این است که از قریب الوقوع بودن توافق هسته‎ای ناخرسند است؛ گاهی اوقات علت اینکه تندروها ناگهان وارد بحث می‎شوند این است که احساس ضعف می‎کنند نه احساس قوت.»

شهروندان ایرانی “نبرد روحانی” را برای دستیابی به توافقی که منافع و امنیت کشورش را تأمین کند، با دقت نظاره می‎کنند.

“حمید” مکانیک ۴۷ ساله‎ای که آرزوی بازگشت دوران احمدی‎نژاد را دارد، معتقد است: او در مقابل امریکا ایستاد و به ما احترام زیادی بخشید. جهان به‎خاطر دوره ریاست جمهوری او حق ما را به رسمیت شناخت.»»

 

 

Untitled%281212%29 بازگشت احمدی‎نژاد در گرماگرم نبرد روحانی

ارسال دیدگاه