کد خبر : 529318

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۱۰:۰۰

بازتاب سخنان رهبر انقلاب در رسانه‌های منطقه

رهبر انقلاب امروز طی سخنانی در دیدار با وزیر امور خارجه و سفرا و کارداران جمهوری اسلامی «اصول و راهبردهای ثابت و پایدار سیاست خارجی در قانون اساسی و الزامات ناشی از این اصول و سیاستها»، راه حلهای منطقی و مستحکم ایران درباره مسائل مهم منطقه از جمله سوریه، یمن و بحرین را تشریح کردند. […]

رهبر انقلاب امروز طی سخنانی در دیدار با وزیر امور خارجه و سفرا و کارداران جمهوری اسلامی «اصول و راهبردهای ثابت و پایدار سیاست خارجی در قانون اساسی و الزامات ناشی از این اصول و سیاستها»، راه حلهای منطقی و مستحکم ایران درباره مسائل مهم منطقه از جمله سوریه، یمن و بحرین را تشریح کردند.
ایشان در بخشی از سخنان خود افزودند: راه حل مسئله سوریه، انتخابات است و برای اینکار باید با قطع کمکهای نظامی و مالی به معارضین، ابتدا جنگ و ناآرامی پایان پذیرد تا مردم سوریه در محیطی امن و آرام، هرکس را می‌خواهند انتخاب کنند.
ایشان اظهار داشتند که حرف ما در این زمینه، مستحکم ترین حرفهاست ما معتقدیم معنی ندارد کشورهای دیگر دور هم جمع شوند و راجع به یک نظام حکومتی و رئیس آن حکومت تصمیم بگیرند، این بدعتی خطرناک است که هیچ حکومتی در جهان اجرای آن را درباره خود نمی پذیرد.
این بخش از سخنان امام خامنه ای درباره مسائل منطقه به سرعت در رسانه های منطقه بازتاب یافت که در ذیل از نظر کاربران گرامی می گذرد.

الجدید لبنان: رهبر ایران خواستار حل بحران سوریه از طریق انتخابات شد

شبکه خبری الجدید لبنان با پوشش بخشهایی از این دیدار اعلام کرد که رهبر انقلاب ایران خواستار حل بحران سوریه از طریق انتخابات شده است.

المیادین: امام خامنه ای مذاکره با آمریکا بر سر مسائل منطقه را بی فایده دانست

شبکه خبری المیادین نیز با انتشار بخشهای مهم سخنان امام خامنه ای در این دیدار اعلام کرد که رهبر ایران مذاکره با آمریکا بر سر مسائل منطقه ای را بی فایده دانسته است.
المیادین همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب اعلام کرد که حل بحران سوریه باید از طریق برگزاری انتخابات صورت گیرد.
این شبکه خبری همچنین به نقل از امام خامنه ای اعلام کرد که درگیری ها در یمن باید از طریق توقف فوری جنایات عربستان و آغاز گفتگوها در این کشور پایان یابد.

العهد: امام خامنه ای مذاکره با آمریکا بر سر مسائل منطقه را بی معنا دانست

پایگاه خبری العهد لبنان با پوشش این دیدار بخشهای مهم سخنان رهبر معظم انقلاب را منتشر کرد.
این پایگاه به نقل از امام خامنه ای اعلام کرد که آمریکا راه حل مشکلات منطقه نیست بلکه جزئی از آن است و مذاکره با این کشور درباره مسائل منطقه ای بی معناست.
العهد لبنان همچنین به نقل از مقام معظم رهبری برگزاری انتخابات را تنها راه حل بحران سوریه دانست.

 

المنار: امام خامنه ای سیاستهای آمریکا را عامل هرج و مرج در منطقه دانست

شبکه خبری المنار نیز با پوشش بخشهای مهمی از سخنان امام خامنه ای در جمع وزیر خارجه، سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران به نقل از معظم له اعلام کرد که سیاستهای آمرکیا عامل هرج و مرج در منطقه است.
المنار همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب اعلام کرد که تصمیم گیری کشورهای بیگانه درباره نظام سیاسی در سوریه یک بدعت خطرناک است و حل بحران سوریه از طریق برگزاری انتخابات و قطع حمایتهای مالی و تسلیحاتی از تروریستها محقق خواهد شد.

رأی الیوم: رهبر ایران تنها راه حل بحران سوریه را برگزاری انتخابات دانست

روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم نیز به پوشش بخشهایی از این دیدار پرداخت و به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت که برگزاری انتخابات تنها راه حل بحران سوریه است و سیاستهای آمریکا عامل هرج و مرج در منطقه است.

القدس العربی: رهبر انقلاب تنها راه حل بحران سوریه را برگزاری انتخابات اعلام کرد

روزنامه القدس العربی نیز به پوشش سخنان امام خامنه ای در جمع وزیر امور خارجه، سفرا و کارداران جمهوری اسلامی ایران پرداخت و به نقل از ایشان نوشت برگزاری انتخابات تنها راه حل بحران سوریه است.
این روزنامه همچنین به نقل از رهبر انقلاب اسلامی نوشت که سیاستهای آمریکا عامل هرج و مرج در منطقه است.
منبع : خبرگزاری بین‌المللی تسنیم
دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 9

کل نظرات : 1

ارسال دیدگاه