کد خبر : 527373

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۰۹ زمان : ۱۰:۰۰

بازتاب دست دادن ظریف و اوباما در رسانه های جهان

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، وزیرخارجه ایران و رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و برای دقایقی بایکدیگر خوش و بش کردند و پس از بیش از سه دهه یک مقام ارشد ایرانی با رئیس جمهور آمریکا  دست داد. سایت آمریکایی بلومبرگ درست ساعتی پس از این رویداد آن را منتشر کرد و […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، وزیرخارجه ایران و رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل و برای دقایقی بایکدیگر خوش و بش کردند و پس از بیش از سه دهه یک مقام ارشد ایرانی با رئیس جمهور آمریکا  دست داد.

سایت آمریکایی بلومبرگ درست ساعتی پس از این رویداد آن را منتشر کرد و به نقل از یک مقام دیپلمات آمریکایی، این دیدار را تایید کرد.

این رسانه آمریکایی اشاره می کند در حالیکه انتظار می رفت برخوردی میان روحانی و اوباما در راهروهای سازمان ملل صورت گیرد، این جواد ظریف بود که این حادثه تاریخی را رقم زد. این خبر را یک مقام دولتی آمریکا داده و خواست به خاطر حساسیت موضوع، نام او منتشر نشود.

بلومبرگ در ادامه افزوده آنچه از این رویداد می توان برداشت کرد این است که این اقدام به ظاهر روتین، در قلمرو دیپلماسی، حرف های زیادی را در پشت سر دارد. کافی است به دیدار نیکسون و مائو و دست دادن یاسر عرفات و اسحاق رابین فکر کنید.

پایگاه صهیونیستی هاآرتض نیز این خبر را در صبح روز سه شنبه منتشر کرده است. هاآرتض نوشته، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و محمودجواد ظریف،وزیر خارجه ایران، شب دوشنبه در راهروهای سازمان ملل با یکدیگر دست دادند. این مصاحفه برای اولین بار بین یک مقام ارشد ایرانی و رئیس جمهور آمریکا پس از انقلاب ۱۹۷۹، صورت پذیرفته است.

این خوش و بش میان اوباما و ظریف در حالی صورت گرفته که تاکنون هیچ مقام ایرانی آن را تایید نکرده است.

در همین حال یکی از رسانه های ایران به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به هیات ایرانی عنوان کرده که نقل قول ها درباره از پیش تعیین شده بودن این دیدار درست نیست. بنابراین با توجه به این اظهارنظر، دیدار ظریف- اوباما صدرصد تایید می شود.

جروزلم پست، سایت اسرائیلی در خبری فوری خبر دیدار ظریف و اوباما را منعکس کرده است. این پایگاه صهیونیستی نوشته است که این دو مقام ایرانی و آمریکایی در اجلاس سران سازمان ملل در راهروهای این سازمان بایکدیگر دیدار و خوش و بش می کنند.

خبرگزاری رویترز نیز در خبری مدعی شد که یک مقام آگاه ایرانی به این خبرگزاری گفته که این دیدار به صورت اتفاقی و بدون برنامه ریزی قبلی صورت گرفته است و اوباما و ظریف پس از سخنرانی حسن روحانی در اجلاس سران سازمان ملل، به صورت بسیار اتفاقی یکدیگر را در راهرو دیده اند و پس از دست دادن به احوالپرسی و خوش و بش پرداخته اند.

farhangnews 149365 431993 1443547844 بازتاب دست دادن ظریف و اوباما در رسانه های جهان

ارسال دیدگاه