کد خبر : 3787

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ زمان : ۲۱:۱۹

این نوع خوابیدن موجب بوی بد دهان می‌شود؟

اگرچه نوع خوابیدن نیز می‌تواند موجب بوی بد دهان شود، ولی اغلب افراد از این موضوع بی‌اطلاع هستند. به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسام کبیری، متخصص بیماری‌های دهان و دندان افزود: دهان انسان ممکن است به دلایل مختلف و متنوعی دچار بوی نامطبوع شود که اغلب این دلایل قابل […]

اگرچه نوع خوابیدن نیز می‌تواند موجب بوی بد دهان شود، ولی اغلب افراد از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسام کبیری، متخصص بیماری‌های دهان و دندان افزود: دهان انسان ممکن است به دلایل مختلف و متنوعی دچار بوی نامطبوع شود که اغلب این دلایل قابل کنترل و پیشگیری هستند.

 

IMG13453492 این نوع خوابیدن موجب بوی بد دهان می‌شود؟

 

وی، با اشاره به اینکه عادات نامناسب زندگی تأثیر عمده‌ای در بوی بد دهان دارند، تأکید کرد: اگرچه نوع خوابیدن نیز‌ می‌تواند موجب بوی بد دهان شود، ولی اغلب افراد از این موضوع بی‌اطلاع هستند.

کبیری تصریح کرد: افرادی که در هنگام خواب عادت به بازکردن دهان خود دارند و یا اینکه دهان آنها در حین خواب خود به خود باز‌ می‌شود، بیشتر در معرض بوی بد دهان هستند.

وی گفت: خوابیدن با دهان باز موجب می‌شود که جدار داخلی دهان خشک شده و سلول‌های مرده سطح دهان بر روی لب، لثه‌ها و روی زبان جمع شده و سپس تجزیه شوند.

کبیری، افزود: تجزیه سلول‌های مرده بر روی سطح زبان، لب و لثه‌ها موجب می‌شود که هنگام برخواستن از خواب، دهان دچار بوی نامطبوع شود.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بوی بد دهان، ابتدای صبح باید مسواک زد، ضمن آنکه قرقره کردن آب‌لیموی تازه نیز می‌تواند از بوی بد دهان جلوگیری کند.

ارسال دیدگاه