کد خبر : 3557

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ زمان : ۸:۴۹

این غذا موجب پرخاشگری در کودک و نوجوان می‌شود

دکتر مصطفی قربانی در مورد نتایج طرح تحقیقاتی خود با موضوع ‘تاثیر مواد غذایی ناسالم بر مشکلات ذهنی و رفتاری پرخاشگرانه کودکان’ اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که مصرف اینگونه موادغذایی بر بروز رفتارهای پرخاشگرانه دانش آموزان در مدارس تاثیر زیادی دارد و حتی مشکلاتی نیز در روند یادگیری آنها به وجود می […]

دکتر مصطفی قربانی در مورد نتایج طرح تحقیقاتی خود با موضوع ‘تاثیر مواد غذایی ناسالم بر مشکلات ذهنی و رفتاری پرخاشگرانه کودکان’ اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهد که مصرف اینگونه موادغذایی بر بروز رفتارهای پرخاشگرانه دانش آموزان در مدارس تاثیر زیادی دارد و حتی مشکلاتی نیز در روند یادگیری آنها به وجود می آورد.

 

81462280 6200397 این غذا موجب پرخاشگری در کودک و نوجوان می‌شود
اپیدمیولوژیست و استادیار دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: مصرف فست فودها همچنین سبب نزاع فیزیکی، زورگویی، اضطراب و افسردگی در بین دانش آموزان می شود.

وی افزود: مصرف فست فودها طی ۱۰ تا ۱۵ سال اخیر در کشور افزایش یافته و حتی فروش آنها به بوفه مدارس نیز رسیده شده است.

قربانی گفت: علاوه بر به وجود آمدن مشکلات رفتاری، مصرف فست فودها منجر به بروز چاقی و عوارض ناشی از آنها در سنین بالاتر می شود.

وی ادامه داد: تحقیقات نشان داده است که منشا بیماری ها از دوران کودکی بر اثر عوامل محیطی و تغذیه ای آغاز می شود و هرچه مصرف فست فودها از سنین پایین تر آغاز شود، اعتیاد به مصرف آنها شدیدتر و عوارض ناشی از آنها نیز زیادتر می شود.

بیستمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی با حضور دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور و جمعی از محققان کشور روز گذشته در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این مراسم ۲۴ محقق، شش مرکز تحقیقاتی و سه دانشگاه در حوزه علوم پزشکی به عنوان نفرات و موسسات برتر در این حوزه معرفی و جوایز علمی جشنواره رازی را به خود اختصاص دادند.

ارسال دیدگاه