کد خبر : 4902

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ زمان : ۱۱:۲۳

این سه دانش آموز بریتانیایی خود را به سوریه رسانده اند

خانواده های سه دختر دانش آموز بریتانیایی که تصور می شود به سوریه رفته اند، از دخترانشان خواستند به خانه برگردند و خود را گرفتار گروه تروریستی داعش نکنند. به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، پدر یکی از این سه دختر نوجوان گفت که او هرگز علاقه ای به ایده های افراطی نشان نداده […]

خانواده های سه دختر دانش آموز بریتانیایی که تصور می شود به سوریه رفته اند، از دخترانشان خواستند به خانه برگردند و خود را گرفتار گروه تروریستی داعش نکنند.

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، پدر یکی از این سه دختر نوجوان گفت که او هرگز علاقه ای به ایده های افراطی نشان نداده بود.

این سه دختر ۱۵ تا ۱۶ ساله دانش آموز مدرسه خوبی در شرق لندن بودند.

یکی از همکلاسی های آنها می گوید که آنها هیچ رفتار مشکوکی نداشتند: «چند هفته پیش وقتی که آنها را دیدم کاملا طبیعی به نظر می رسیدند. مثل همیشه بودند. آنها واقعا مذهبی هستند اما هیچ وقت با ما در این مورد صحبت نمی کردند. همیشه نقطه نظر و استدلال های خوبی داشتند و هیچ کس نمی توانست با آنها بحث کند چون واقعا باهوش بودند.»

سازمانهای اطلاعاتی بریتانیا به دلیل عدم آگاهی از افراطی شدن این دختران با انتقادهایی روبرو هستند چرا که یکی دیگر از همکلاسی هایشان حدود سه ماه پیش به سوریه سفر کرده بود.

ویلیام هیگ وزیر خارجه پیشین بریتانیا گفت: «همه ما در این موارد مسئول هستیم، خانواده ها، رهبران مذهبی و همچنین دستگاه امنیتی. مطمئنا هر بار که افرادی به سوریه می روند، ما می خواهیم در مورد آنچه اتفاق افتاده درس هایی بگیریم اما من نمی خواهم درباره اینکه چه کسی مسئول است با عجله قضاوت کنم.»

آقای هیگ اضافه کرد که اغلب جوانان از طریق اینترنت به دام داعش می افتند و این نشان می دهد که سازمانهای اطلاعاتی برای نظارت بر رسانه های اجتماعی به امکانات بیشتری نیاز دارند.

منابع اطلاعاتی ترکیه بر این باورند که این سه دختر پس از رسیدن به استانبول در روز سه شنبه، با عبور از مرز ترکیه، اکنون خود را به سوریه رسانده اند.

ارسال دیدگاه