کد خبر : 2999

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ زمان : ۸:۱۴

این زن ۴۳ سال لباس مردانه پوشید

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،استاندار الاقصر مصر، مجوز یک کیوسک هدیه داده شده از جمعیت خیریه اورمان به علاوه مبلغی پول را به خانم صیصه ابو دوح النمر اهدا کرد. احمد ابراهیم یک مسئول در جمعیت اورمان در جنوب صعید، ایمن المدنی رئیس خیریه شهرک طیبه و عبد الراضی حسن مدیرکل وزارت امور […]

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ،استاندار الاقصر مصر، مجوز یک کیوسک هدیه داده شده از جمعیت خیریه اورمان به علاوه مبلغی پول را به خانم صیصه ابو دوح النمر اهدا کرد.

احمد ابراهیم یک مسئول در جمعیت اورمان در جنوب صعید، ایمن المدنی رئیس خیریه شهرک طیبه و عبد الراضی حسن مدیرکل وزارت امور اجتماعی، به خانم صیصه، یک کیوسک حاوی کالا به ارزش ۳هزار پوند مصر و ۳ یخچال هدیه دادند. این کیوسک هدیه جمعیت اورمان است. همچنین به کیوسک به صورت رایگان برق رسانی شد.

 

2843974 625 این زن ۴۳ سال لباس مردانه پوشید

همسر صیصه ابو دوح ۶۴ ساله، هنگامی که باردار بود در گذشت. از این رو تصمیم گرفت برای فراهم شدن نیازمندی‌هایش، کار کند اما به دلیل جو سنتی حاکم، قادر نبود به طور طبیعی همچون یک زن کار کند. از همین رو پس از به دنیا آوردن دخترش «هدی»، مو‌هایش را کوتاه کرد، لباس مردانه به تن کرد و در کنار مردان، به حرفه آجر سازی مشغول شد.

پس از سال‌ها تلاش، و ازدواج دخترش، تصمیم گرفت به حرفه‌ای مشغول شود که رنج و سختی زیاد نداشته باشد. از این رو به واکس زدن کفش عابران در ایستگاه اتوبوس الاقصر مشغول شد. اما همسر دخترش نیز به دلیل بیماری، از کار افتاده شد. خانم صیصه نیز راهی جز مبارزه برای فراهم کردن نیازهای دختر و ۶ نوه‌اش، پیش رو نداشت.

خانم صیصه به مدت ۴۳ سال لباس مردانه به تن کرد و جز آشنایان نزدیکش، کسی نفهمید که او یک زن است.

ارسال دیدگاه