کد خبر : 524075

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ زمان : ۲۱:۰۰

اینترنت مخابرات در صدر اعتراض

به گزارش سیتنا، محمدرضا فرنقی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در ۱۵ ماهه اخیر، میزان شکایات مردمی به سامانه ۱۹۵ حدود ۸۵۰ هزار شکایت بوده که اغلب آن به وضعیت کیفیت سرویس های ارتباطی مربوط می شود. وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۳ بالغ بر ۶۳۰ هزار شکایت در سامانه […]

به گزارش سیتنا، محمدرضا فرنقی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در ۱۵ ماهه اخیر، میزان شکایات مردمی به سامانه ۱۹۵ حدود ۸۵۰ هزار شکایت بوده که اغلب آن به وضعیت کیفیت سرویس های ارتباطی مربوط می شود.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۳ بالغ بر ۶۳۰ هزار شکایت در سامانه پاسخگویی به شکایات ۱۹۵ به ثبت رسیده است، گفت: در ۳ ماهه اول امسال نیز ۲۲۰ هزار تماس در این مرکز پاسخگویی به شکایات ثبت شده است که مربوط به مطالبات مردم از وضعیت دسترسی به اینترنت و موبایل است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: از میان شکایات دریافتی سامانه ۱۹۵، بالغ بر ۴۵.۵ درصد شکایات از سوی مشترکان مربوط به کیفیت نامناسب اینترنت و عدم ارائه سرویس مطابق با قرارداد شرکت مخابرات ایران بوده است. این مشترکان از وضعیت حجم اینترنتی که از مخابرات دریافت کرده اند و نیز سرعت آن شکایت داشته اند.

وی با تاکید براینکه در ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز آخرین رتبه ارائه خدمات ADSL مربوط به مخابرات است، گفت: در این تعداد شکایات از مخابرات، بخشی نیز مربوط به اختلالات تلفن همراه و سرویس نامطلوب اپراتور اول بوده است.

فرنقی زاد با بیان اینکه حدود ۵۵ درصد شکایات که در سامانه ۱۹۵ به ثبت رسیده است مربوط به سرویس های ارتباطی و رادیویی سایر اپراتورها است، ادامه داد: حدود ۲۵ درصد این شکایات مربوط به کیفیت نامناسب سرویس های اینترنتی شرکتهای PAP و اختلال اینترنت است.

وی افزود: همچنین بیش از ۲۵ درصد شکایات نیز مربوط به عدم پوشش دهی مناسب شبکه اپراتورهای ایرانسل و رایتل بوده که مشترکان از وضعیت سرویس دهی این اپراتورها گلایه داشته اند.

به گزارش مهر، طبق آمارهای ارائه شده از سوی وزارت ارتباطات، روزانه به صورت میانگین حدود یک‌هزار تا ۱۲۰۰ مورد تماس تلفنی با سامانه ۱۹۵ اعلام می شود که اغلب این موارد با اطلاع رسانی به مخاطب برطرف شده و چیزی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ مورد شکایت به ثبت می رسد. گفته شده است که بیشتر این موارد شکایاتی است که در حوزه اینترنت، تلفن همراه و اختلالات موجود اعلام می شود و میانگین پاسخگویی به آن ۱۴ روز خواهد بود.

مشترکان خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات می توانند با مراجعه به سایت www.۱۹۵.ir یا تماس با تلفن گویای ۱۹۵ یا شماره پیامک ۶۰۰۱۹۵ و یا آدرس ایمیل ۱۹۵@ICT.GOV.IR ، شکایت، انتقاد و پیشنهاد خود را در خصوص خدمات ارائه شده در این حوزه گزارش دهند.

ارسال دیدگاه