کد خبر : 4416

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ زمان : ۱۳:۵۴

ایران در مرزهای اسرائیل به سر می‌برد

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: ایران که از سوریه و حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند، حضور خود را در سوریه و لبنان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده و در حال حاضر در مرزهای اسرائیل به سر می‌برد. ایران از متحدان خود حمایت چندوجهی می‌کند که به هیچ خط قرمزی محدود نمی‌شود. تعهدات ایران به سوریه و […]

روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: ایران که از سوریه و حزب‌الله لبنان حمایت می‌کند، حضور خود را در سوریه و لبنان به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش داده و در حال حاضر در مرزهای اسرائیل به سر می‌برد. ایران از متحدان خود حمایت چندوجهی می‌کند که به هیچ خط قرمزی محدود نمی‌شود. تعهدات ایران به سوریه و حزب‌الله دیگر یک راز نیست و ایران، سوریه و حزب‌الله هیچ یک آن را پنهان نمی‌کنند.

در ادامه این مطلب آمده است: کشته شدن سردار محمد الله‌دادی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هجدهم ماه ژانویه در حمله هوایی اسرائیل به القنیطره در پنج کیلومتری سرزمین‌های جولان اشغال شده توسط اسرائیل، حضور نظامی مستقیم ایران در مرزهای اسرائیل را تایید می‌کند. اتحاد میان سوریه و ایران یکی از قدیمی‌ترین اتحادها در منطقه و هم سن انقلاب اسلامی ایران است. حزب‌الله لبنان نیز در سال ۱۹۸۲ با مساعدت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاسیس شد. اما حضور ایران از زمان آغاز بحران در سوریه در منطقه افزایش یافته و شکل متفاوتی به خود گرفته است.

در حوزه نظامی ایران صدها تن از اساتید خود را به سوریه اعزام کرد تا به طور همزمان ۸۰ هزار افسر و سرباز ارتش دفاع ملی را آموزش دهند.

ارسال دیدگاه