کد خبر : 529121

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۸ زمان : ۲۰:۰۰

ایران در دولت روحانی چقدر بدهکار شد؟

مجموع بدهی‌های خارجی ایران از ۱۴٫۵میلیارد دلار در خرداد ۹۲ به ۱۹٫۸میلیارد دلار در خرداد ۹۴ افزایش یافته و تعهدات بالقوه در این مدت ۲برابر شده است. آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد، مجموع بدهی‌های خارجی بالفعل و بالقوه ایران در خرداد ۹۲ برابر ۱۴٫۵ میلیارد دلار بوده است که ۷ میلیارد و ۱۱۴ میلیون دلار […]

مجموع بدهی‌های خارجی ایران از ۱۴٫۵میلیارد دلار در خرداد ۹۲ به ۱۹٫۸میلیارد دلار در خرداد ۹۴ افزایش یافته و تعهدات بالقوه در این مدت ۲برابر شده است.

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد، مجموع بدهی‌های خارجی بالفعل و بالقوه ایران در خرداد ۹۲ برابر ۱۴٫۵ میلیارد دلار بوده است که ۷ میلیارد و ۱۱۴ میلیون دلار بدهی خارجی بالفعل و ۷ میلیارد و ۳۸۵ میلیون دلار آن بدهی خارجی بالقوه و تعهدات خارجی بوده است.

این در حالی است که بنابر آمار بانک مرکزی، در خرداد ۹۴ یعنی دو سال پس از روی کار آمدن دولت روحانی مجموع بدهی‌های خارجی ایران به ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسیده که رشد ۵٫۳ میلیارد دلاری را نشان می‌دهد.

بنا بر این گزارش، در پایان خرداد امسال بدهی خارجی بالفعل ایران ۵ میلیارد و ۴۸۴ میلیون دلار و بدهی خارجی بالقوه هم ۱۴٫۳ میلیارد دلار شده است.

به گزارش تسنیم، تعهدات و بدهی خارجی بالقوه ایران در این دولت تقریباً رشد ۲برابری داشته و از ۷٫۳ میلیارد دلار به ۱۴٫۳ میلیارد دلار رسیده است.

ارسال دیدگاه