کد خبر : 5899

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۱ زمان : ۸:۳۰

اگر می‌خواهید کودکانتان بهتر غذا بخورند…

آیا شما هم از کم‌غذا خوردن فرزند خود شاکی هستید و این موضوع به یکی از مشکلات اصلی خانواده شماست؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، راه‌حل ساده اما نتیجه‌بخش ما را جدی بگیرید. اجازه دهید در پخت غذا به شما کمک کنند. به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از webmd، کودکانی […]

آیا شما هم از کم‌غذا خوردن فرزند خود شاکی هستید و این موضوع به یکی از مشکلات اصلی خانواده شماست؟ اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، راه‌حل ساده اما نتیجه‌بخش ما را جدی بگیرید. اجازه دهید در پخت غذا به شما کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از webmd، کودکانی که در آشپزخانه همراه والدینشان غذا درست می‌کنند یا در کلاس‌های آشپزی شرکت می‌کنند نه‌تنها بیشتر و بهتر از سایر هم سن و سالان خود غذا می‌خورند بلکه غذاهای سالم‌تری را انتخاب می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای کودکان یک برنامه آشپزی در نظر گرفته شود، زیرا آشنایی با نحوه پخت غذاها تأثیرات مثبتی بر سلیقه غذایی بچه‌ها می‌گذارد.

بر اساس آخرین تحقیقات انجام‌شده، شرکت در چنین برنامه‌هایی به ماندگاری عادت‌های سالم غذایی کمک قابل‌ملاحظه‌ای می‌کند. از طرف دیگر ممکن است خود والدین به دلیل عدم آگاهی کافی غذاهای سالمی برای کودکان درست نکنند و تنها آن‌ها را به خوردن میزان غذای بیشتر غذا تشویق کنند. موضوعی که تنها موجب افزایش وزن کودک نمی‌شود و برای او تبعات طولانی‌مدتی به همراه دارد.

برای جلوگیری از چنین مشکلی در وهله اول والدین باید یک تغییر اساسی در برنامه غذایی و نحوه پخت غذاها ایجاد کنند، پس از اعمال این تغییرات آن‌ها مجاز هستند تا همراه با کودکشان آشپزی کنند. در غیر این صورت می‌توان برنامه‌های آموزش آشپزی برای کودکان در نظر گرفت تا ضمن آشنایی با مواد غذایی سالم تمایلشان برای خوردن غذا بیشتر شود. نکته مثبت کلاس‌های آموزش آشپزی کودکان این است که کل خانواده به نحوی مجبور به خوردن غذاهای سالم می‌شوند و به‌تدریج عادات بدغذایی در خانواده از بین می‌رود.

.

منبع : سلامانه

ارسال دیدگاه