کد خبر : 4228

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ زمان : ۸:۰۹

اپل همچنان به سامسونگ وابسته است

اپل سعی داشت با تکیه بر کمپانی های دیگر خود را از سامسونگ جدا کرده و از استعمار سامسونگ در ساخت پردازنده های آیفون و آی پد خارج شود.اما حدود ۳ ماه پیش بود که وبسایت کره ای Korea Times خبر از احتمال تولید ۸۰ درصد از پردازنده های مورد نیاز این شرکت توسط سامسونگ […]

اپل سعی داشت با تکیه بر کمپانی های دیگر خود را از سامسونگ جدا کرده و از استعمار سامسونگ در ساخت پردازنده های آیفون و آی پد خارج شود.اما حدود ۳ ماه پیش بود که وبسایت کره ای Korea Times خبر از احتمال تولید ۸۰ درصد از پردازنده های مورد نیاز این شرکت توسط سامسونگ داد.

امروز گزارشی از سه تحلیلگر منتشر شده که ناتوانی اپل در جدایی از سامسونگ را بیش از پیش تایید می کند. در این گزارش آمده که کمپانی TSMC (که تامین کننده اصلی در پردازنده های آیفون ۶ بوده) در ساخت پردازنده های A9 برای آیفون نسل بعد تنها می تواند ۵۰ درصد کار را به عهده بگیرد.

این در حالی است که چند روز پیش گزارش هایی مبنی بر این منتشر شده که در ساخت پردازنده های A9 سامسونگ بیش از ۷۰ درصد کار را بر عهده خواهد گرفت. گفته می شود که سامسونگ برای ساخت این پردازنده ها از کارخانه های خود در آستین و تکزاس استفاده خواهد کرد.

در این گزارش ها مشخص نشده که سامسونگ و اپل بر سر چه مبلغی با هم کنار خواهند آمد و در عین حال اگر سامسونگ ۷۵ درصد تولید پردازنده های آیفون نسل بعدی را به عهده بگیرد، ۲۵ درصد باقی مانده را کدام کمپانی تولید خواهد کرد. به هر حال سال آینده با ارائه آیفون نسل جدید متوجه می شویم که کدام کمپانی ها تامین کننده پردازنده های آیفون بوده اند.

ارسال دیدگاه