کد خبر : 531264

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ زمان : ۱۰:۰۰

انگلیس و روسیه خواستار اجرای سریع برجام

معاونان وزیر خارجه دو کشور انگلیس و روسیه، در تماس تلفنی روز جمعه بر ضرورت انتقال سریع به مرحله اجرای برجام تأکید کردند. سرگئی ریابکوف و سایمون گس، معاونان وزرای خارجه دو کشور روسیه و انگلیس روز جمعه در تماس تلفنی بر ضرورت انتقال سریع‌تر به مرحله اجرای برجام تأکید کردند  وزارت خارجه روسیه در […]

معاونان وزیر خارجه دو کشور انگلیس و روسیه، در تماس تلفنی روز جمعه بر ضرورت انتقال سریع به مرحله اجرای برجام تأکید کردند.

سرگئی ریابکوف و سایمون گس، معاونان وزرای خارجه دو کشور روسیه و انگلیس روز جمعه در تماس تلفنی بر ضرورت انتقال سریع‌تر به مرحله اجرای برجام تأکید کردند 

وزارت خارجه روسیه در بیانیه اعلام کرد دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی درباره مراحل مقدماتی برای اجرای کامل «برنامه جامع اقدام مشترک» یا «برجام» گفت‌وگو کردند. 

مطابق این بیانیه، دو طرف خاطر نشان کردند که لندن و مسکو معتقدند که لازم است فرایند انتقال سریع به مرحله اجرای برجام اجرا شود. 

ایران و گروه ۱+۵ تیرماه سال جاری به توافقی موسوم به «برجام» برای حل و فصل مناقشات چندین ساله بر سر برنامه هسته‌ای ایران رسیدند.

روز اجرای توافق روزی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کند که ایران به تعهدات مقدماتی خود در مورد غنی سازی، مواد غنی شده و تأسیسات اراک عمل کرده است. همزمان با روز اجراء تحریم‌های هسته‌ای اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران متوقف شود.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه