کد خبر : 23204

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ زمان : ۶:۴۹

انواع آدم آهنی در لباس‌های مختلف

آدم آهنی شیشه پاک کن آرزوی هر خانم خانه دار است که برای پاک کردن شیشه کسی را داشته باشد که این کار را تمیز و با دستمال خیس انجام دهد. این فرد تمیزی یک آدم آهنی است. تاکنون آدم آهنی‌هایی ساخته شده است که می‌توانند به تنهایی جاروبرقی بکشند و غذا را بیاورند. طولی […]

آدم آهنی شیشه پاک کن

آرزوی هر خانم خانه دار است که برای پاک کردن شیشه کسی را داشته باشد که این کار را تمیز و با دستمال خیس انجام دهد. این فرد تمیزی یک آدم آهنی است. تاکنون آدم آهنی‌هایی ساخته شده است که می‌توانند به تنهایی جاروبرقی بکشند و غذا را بیاورند. طولی نخواهدکشید که این ماشین‌ها واقعاً در بسیاری از خانه ها به عنوان مستخدم جای خواهدگرفت.

 

آدم آهنی در مراسم چای

ژاپنی‌ها برای مراسم چای خود یک آدم آهنی ساخته اند که در ظاهر شبیه به عروسک است. این آدم آهنی مراسم چای را انجام می‌دهد و فنجان را به نشانی مرود نظر می‌رساند. در ژاپن سابقاً وقتی به خواستگاری دختری می‌رفته‌اند، او موظف بود که مراسم چای را در حضور مادرشوهر انجام دهد و یکی از معیارهای انتخاب دختر درست انجام دادن این مراسم بود.

 

خرچنگ آدمی در جستجوی معدن

دانشمندان بوستونی با الهام گرفتن از طبیعت خرچنگی ساختند به نام آریل که می‌تواند زیر آب حرکت کند و معدن‌های زیر دریاها را کشف کند. این ربات نه‌تنها شبیه خرچنگ است بلکه مثل خرچنگ می‌تواند به جلو و عقب و پهلو حرکت کند و در جستجوی معدن در ماسه‌هایی در دریا فرو رود. آریل به یک سیستم پیبچیده زیردریایی و حس‌گرهایی بسیار قوی مجهز است.

 

آدم آهنی در لباس فضانورد

قبل از اینکه فضانوردی در لباس مخصوصش جای بگیرد، اول یک آدم آهنی به نام مانی آن را می‌پوشد و امتحان می‌کند تا لباس ایرادی نداشته باشد. برای اینکه نتیجه امتحان صحیح باشد، مانی می‌تواند مانند یک انسان عرق کند و نفس بکشد. ناسا خیال دارد در ده سال آینده برای تحقیق‌های فضایی خود به جای فضانورد از آدم آهنی استفاده کند.

 

مترجم : سپیده خلیلی

ارسال دیدگاه