کد خبر : 524796

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۲۸ زمان : ۶:۰۰

انفجار یک مین در قصرشیرین

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی در این شهرستان منجر به موج گرفتگی یک نفر شد. نعمت الله نازپرورده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جریان این انفجار یک دستگاه بولدوزر […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: انفجار یک قبضه مین به جا مانده از دوران جنگ تحمیلی در این شهرستان منجر به موج گرفتگی یک نفر شد.
نعمت الله نازپرورده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در جریان این انفجار یک دستگاه بولدوزر متعلق به شرکت پاکسازی مین در حوالی پاسگاه مرزی خان لیلی از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین با مین برخورد کرد که راننده آن دچار موج گرفتگی شد.
وی اظهار کرد: راننده این بولدوزر پس از موج گرفتگی به بیمارستان منتقل شد و به خودرو وی نیز خسارت وارد شد.
پاکسازی عمومی تا عمق ۳۰ سانتیمتری اراضی آلوده به مین شهرستان قصرشیرین در بهمن سال ۹۱ به اتمام رسید و هم اکنون گروه های پاکسازی مرکز مین زدایی ماموریت خود را برای پاکسازی عمقی و بازنگری تا عمق ۸۰ سانتیمتری و به بیانی دیگر پاکسازی پیشرفته و عملیات کوبش را در دستور کار دارند.
با وجود تلاش بی وقفه نیروهای پاکسازی میادین مین تاکنون تعدادی از مردم مناطق مرزی استان کرمانشاه بویژه مرزداران، عشایر و نیروهای پاکسازی اراضی آلوده بر اثر انفجار مین و مهمات بر جا مانده از دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند و یا جانباز، مجروح و معلول شده اند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد و در هشت سال دفاع مقدس به مدت دو سال در اشغال نیروهای متجاوز بعثی بود.

منبع : سایت خبری تحلیلی عصر ایران
ارسال دیدگاه