کد خبر : 3559

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۳ زمان : ۸:۵۰

امگا-۳ ماده ی معجزه گر

امگا-۳ ماده ای است حیاتی که بدن انسان قادر به ساختن آن است. بر عکس بعضی ویتامین‌ها مثل ویتامین ث که بدن ما قادر به ساختن آن نیست. اگر این ماده از طریق مواد غذایی به بدن نرسد، انسان دچار امراض فراوانی خواهدشد که متأسفانه اکثر این امراض جزو بیماری‌های جبران ناپذیر است که در […]

امگا-۳ ماده ای است حیاتی که بدن انسان قادر به ساختن آن است. بر عکس بعضی ویتامین‌ها مثل ویتامین ث که بدن ما قادر به ساختن آن نیست. اگر این ماده از طریق مواد غذایی به بدن نرسد، انسان دچار امراض فراوانی خواهدشد که متأسفانه اکثر این امراض جزو بیماری‌های جبران ناپذیر است که در نهایت فرد را به سمت مرگ پیش می‌برد.

 

340021 3piNyuCA 5580 امگا ۳ ماده ی معجزه گر

 

این ماده حیاتی که از اسیدهای چرب به نام EPA و DHA تشکیل شده است در پیشگیری از امراضی چون گرفتگی عروق خونی بسیار مؤثر است.

تحقیقات علمی نشان داده اند که امگا-۳ در متابولیسم بدن دو نقش اساسی دارد:

۱- توانمندی دستگاه ایمنی و افزایش مقاومت بدن

۲- تنظیم کیفیت فرآیندهای داخل و خارج سلولی

از دیگر اعمال مهم امگا-۳ رقیق کردن خون و تسهیل حرکت مواد در دیواره‌ی عروق خونی است. این ماده معجزه گر اختلالات تغلیظ خون را کاهش می‌دهد که این هم در بیماری‌های قلبی و عروقی و تنفسی رایج است و در واقع مانع از ایجاد لخته داخل رگهای خونی می‌شود که همچنین مانع سکته های قلبی می‌شود.

خاصیت دیگر امگا-۳ کاهش اختلالات سوخت و ساز کلسترول در بدن و تنظیم مقدار آن ‌هاست که در آزمایشگاه های تحقیقی مشخص شده است که مصرف اسید چرب امگا-۳ در بهبود بیماران سرطانی اثری مثبت دارند.

ارسال دیدگاه