کد خبر : 526565

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۵ زمان : ۱۶:۰۰

امام خمینی (ره) : آقای خامنه‌ای، خیلی سفر نرو!

سیدعلی خامنه‌ای در جلسات درس، همه بزرگان را با پسوند یا پیشوندهای احترام‌آمیز خطاب می‌کنند مثل مرحوم نراقی یا شیخ اعظم (شیخ انصاری). اما از ۱ شخصیت با لقب محبت‌آمیز خاصی یاد می‌کنند و آن امام خمینی ره است که رهبری با عنوان «سید استاد ما» خطاب می‌کنند. ضمن اینکه از لحاظ فقهی نیز مقام […]

سیدعلی خامنه‌ای در جلسات درس، همه بزرگان را با پسوند یا پیشوندهای احترام‌آمیز خطاب می‌کنند مثل مرحوم نراقی یا شیخ اعظم (شیخ انصاری).

اما از ۱ شخصیت با لقب محبت‌آمیز خاصی یاد می‌کنند و آن امام خمینی ره است که رهبری با عنوان «سید استاد ما» خطاب می‌کنند. ضمن اینکه از لحاظ فقهی نیز مقام معظم رهبری ارزش خاصی برای نظرات حضرت امام ره قائلند و با احترام فراوان آنها را نقد می‌کنند.

 

مضطربم تا برگردی، خیلی سفر نرو

آقای سید علی خامنه‌ای تازه از سفر آمده بودند. به خدمت امام ره رسیدند. همین که امام، آقا را دیدند، فرمودند:

«وقتی شنیدم هواپیمای شما در فرودگاه نشست، خیالم راحت شد.» سپس فرمودند: « هر موقعی که تو به سفر می‌روی، من مضطرب هستم تا برگردی، خیلی سفر نرو.»

 

آقای خامنه‌ای هست

آقای هاشمی رفسنجانی نقل می‌کند: من نسبت به حضرت امام روی بازتری داشتم و مسائل را بی‌پرده با ایشان مطرح می‌کردم. ۱ روز که خصوصی خدمت معظم‌له رسیده بودم، بی‌پرده در مورد قائم‌مقامی رهبری و مشکلاتی که احتمالاً پیدا می‌شود، صحبت کردم. حضرت امام در آن جلسه فرمودی: شما در بن‌بست نخواهید بود، آقای خامنه‌ای در میان شما هست. چرا خودتان نمی‌دانید؟!

این جلسه مربوط به اواخر عمر حضرت امام است. در همان روزها امام برای مقام معظم رهبری، کلمه برادر را به کار می‌بردند. قطعاً این تعبیر بی‌معنا نبود. ما آن روزها از این تعبیرات به موضوع رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای منتقل نشدیم. اما گفته‌های امام خمینی نشانگر این است که معظم‌له، آیت‌الله خامنه‌ای را شایسته این کار می‌دانستند. چنانچه به حاج احمد آقا فرموده بودند: «الحق ایشان شایستگی رهبری را دارند.»

ارسال دیدگاه