کد خبر : 528389

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۴ زمان : ۲۲:۰۰

امام‌جمعه همدان: مردم خرافات را وارد عزاداری‌ها نکنند

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نمازجمعه این هفته در جمع نمازگزاران در حسینیه امام خمینی (ره) همدان افزود: درس بزرگ قیام امام حسین (ع) و عاشورا، افشاگری و رسوا کردن دشمنان است. وی با بیان اینکه امام حسین (ع) با قیام عاشورا ایده آسمانی برای نجات نسل بشریت آورد اضافه کرد: […]

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نمازجمعه این هفته در جمع نمازگزاران در حسینیه امام خمینی (ره) همدان افزود: درس بزرگ قیام امام حسین (ع) و عاشورا، افشاگری و رسوا کردن دشمنان است.
وی با بیان اینکه امام حسین (ع) با قیام عاشورا ایده آسمانی برای نجات نسل بشریت آورد اضافه کرد: قیام عاشورا برای این است تا لکه ننگ را از چهره بشریت پاک کند.
امام جمعه همدان گفت: استکبار و سلطه گران از قیام عاشورا وحشت و از جهانی شدن مکتب عاشورا هراس دارند چون با این کار دیگر آمریکا و استکبار جهانی وجود نخواهند داشت و آنها نمی توانند به خونریزی و چپاول خود ادامه دهند.
آیت الله طه محمدی اجرای همایش شیرخوارگان را یکی از برنامه های خوب و موثر عنوان کرد و گفت: این همایش در ۴۰ کشور و در ایران این همایش با جمعیت بسیار زیادی برگزار شد که جمعیت موج می زد و این همایش به برکت و سازندگی عاشورا است.
وی با بیان اینکه انگلستان قمه زدن را آزاد کرده اما از برگزاری همایش شیرخوارگان خودداری کرده است افزود: میلیون ها مادر در سراسر جهان با حضور در همایش شیرخوارگان اعلام کردند که آل سعود، آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی از حاکمان اروپا بچه کش هستند و دشمنان از این موضوع وحشت دارند.
امام جمعه همدان گفت: برگزاری همایش شیرخوارگان سنت حسنه ای است که مادران با بصیرت افزایی، معرفت افزایی و با حجاب اسلامی آمدند و علاوه بر رسوا کردن بچه کش های عالم درس حجاب و عفاف به مردم همه جهان دادند.
وی از همه مادرانی که همانند شیر زن در این همایش شرکت کردند و موجب رسوا شدن افراد بچه کش در طول تاریخ شدند قدردانی کرد.
امام جمعه همدان در ادامه ذبح قربانی در مقابل هیاتهای عزادار را تجلیل و تکریم و از شعائر مذهبی عنوان کرد و گفت: این ذبح قربانی به گونه ای باشد که در مقابل مردم انجام نشود و از نظر بهداشتی و سلامت مورد توجه قرار گیرد.
*مردم همدان در مراسم تشییع سردار شهید همدانی حماسه آفریدند
امام جمعه همدان با بیان اینکه مردم همدان در آئین تجلیل و تشییع سردار شهید همدانی حماسه آفریدند گفت: در این روز همه کسبه و بازاریان مغازه ها را تعطیل کردند و حضور این جمعیت در ۱۰ سال گذشته در همدان کم نظیر بود.
آیت الله طه محمدی با تقدیر از رسانه ها و همه مردم و مسئولان گفت: همه استانها نیز برای سردار شهید همدانی مراسم بزرگداشت برگزار کردند که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: مردم همدان همه آمدند و قیام امت همدان را بزرگ شمردند که این امر جای تقدیر دارد و باید از رهبر انقلاب قدردانی کرد.
سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنجشنبه هفته گذشته حین انجام مأموریت های مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید و روز دوشنبه گذشته بیستم مهرماه در زادگاهش همدان پس از تشییع باشکوهی به خاک سپرده شد. 
نماز عبادی و سیاسی نماز جمعه در ۲۲ نقطه استان همدان برگزار می شود.

ارسال دیدگاه