کد خبر : 528628

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ زمان : ۶:۰۵

اقدام غیراخلاقی برای کسب ثروت

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری دو هکر جوان که با هک اطلاعات شخصی کاربران اقدام به سرقت از حساب های اینترنت بانک افراد می کردند، خبر داد. سرهنگ محمد مهدی کاکوان در تشریح جزییات این خبر گفت: این هکرها با ارسال بدافزار به سرورهای خانگی و تحریک کاربران برای دانلود برنامه از سایت […]

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری دو هکر جوان که با هک اطلاعات شخصی کاربران اقدام به سرقت از حساب های اینترنت بانک افراد می کردند، خبر داد.

سرهنگ محمد مهدی کاکوان در تشریح جزییات این خبر گفت: این هکرها با ارسال بدافزار به سرورهای خانگی و تحریک کاربران برای دانلود برنامه از سایت های نامعتبر تحریک آمیز، پس از هک اطلاعات شخصی به طور کامل به سیستم رایانه افراد مسلط می شدند.
وی افزود: تسلط آنان به گونه ای بود که می توانستند با اشراف به همه اطلاعات، موس کاربر را به دست بگیرند، حتی بدون آگاهی طرف از منزل وی تصویر بگیرند و رمز حساب های اینترنت بانک کاربران را هک کنند.
سرهنگ کاکوان از سرقت ۱۳ میلیون تومانی این دو هکر جوان از ۵ حساب کاربران خبر داد و افزود: آنان با هک ۸۰ حساب بانکی دیگر قصد سرقت میلیاردی داشتند که با هوشیاری پلیس فتا به دام افتادند.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ استفاده از آنتی ویروس های به روز شده، دانلود نکردن برنامه های تحریک آمیز از سایت های نامعتبر و دریافت رمز یک بار مصرف از بانک مربوط برای هر بار انجام عملیات الکترونیکی را از مهمترین راهکارها برای پیشگیری ازسوء استفاده غیراخلاقی و سرقت هکرها از حساب های اینترنت بانک برشمرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه