کد خبر : 528445

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۲۶ زمان : ۲:۰۰

افشای رابطه نزدیک دولت ترکیه و داعش

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) اعلام کرد: “آرام اردام” و “علی شکر” از نمایندگان پارلمان ترکیه بر وجود رابطه نزدیک و مستحکم میان دستگاه‌های دولتی در ترکیه و گروه تروریستی تکفیری داعش تاکید کردند و گفتند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز از تمام جزئیات ویژه فعالیت اعضای داعش در ترکیه اطلاع دارد که نشانه جدیدی […]

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) اعلام کرد: “آرام اردام” و “علی شکر” از نمایندگان پارلمان ترکیه بر وجود رابطه نزدیک و مستحکم میان دستگاه‌های دولتی در ترکیه و گروه تروریستی تکفیری داعش تاکید کردند و گفتند رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز از تمام جزئیات ویژه فعالیت اعضای داعش در ترکیه اطلاع دارد که نشانه جدیدی از حجم حمایت و پشتیبانی دولت ترکیه از این گروه تروریستی به شمار می‌رود.
این دو نماینده در یک کنفرانس مطبوعاتی در داخل پارلمان ترکیه، سازمان اطلاعات این کشور را مسئول مستقیم حمله تروریستی اخیر به آنکارا و همچنین حمله به شهر سوروج در بیستم جولای به این دلیل دانستند که آنها اطلاع کاملی از اسامی تروریست‌های انتحاری داشتند.
این دو نماینده افزودند همچنان ۱۹ تروریست آزادانه هر آن‌طور که می‌خواهند در داخل ترکیه جولان می‌دهند و با آزادی کامل از طریق مرزها با سوریه تردد می‌کنند.
بر اساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ غیرنظامی در پی دو انفجار اخیر در آنکارا که در جمع تظاهرات کنندگان مخالف حکومت اردوغان رخ داد، جان باختند.معترضان سیاست‌های اردوغان و حمایت وی از تروریسم را محکوم کردند. روز پس از این انفجارهای خونین، ده‌ها هزار نفر در میدان نزدیک به مکان انفجار، اردوغان را مسئول وقوع آن خوانده و وی را آدمکش توصیف کردند.
دو نماینده پارلمان ترکیه اسناد خطرناک و رسمی را فاش کردند که رابطه سازمان اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی ترکیه را با گروه تروریستی داعش از سال ۲۰۱۳ فاش می‌کند. نمایندگان افشاگر پارلمان ترکیه جزئیات و اسناد و مدارکی از سرازیر شدن تروریست‌ها به الرقه، تل ابیض و ادلب در سوریه و آموزش آنها و سپس بازگشت به ترکیه و پیوستن به گروه‌های داعشی در شهرهای مختلف ترکیه با اطلاع سازمان اطلاعات و تمام دستگاه‌های امنیتی ترکیه اعلام کردند.
دو نماینده پارلمان ترکیه همچنین از اسناد دیگری پرده برداشتند که رابطه جمعیت امدادرسانی ترکیه با گروه تروریستی داعش را با حمایت دستگاه‌های امنیتی ترکیه برملا می‌کند.آنها از دولت و احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه خواستند فورا استعفا دهند.
سانا گزارش داد این اولین بار نیست که سیاستمداران ترک رابطه نزدیک دولت وابسته به حزب عدالت و توسعه را با گروه تروریستی داعش برملا می‌کنند، پیشتر نیز صلاح الدین دمیرتاش رئیس حزب دموکراتیک خلق تاکید کرده بود که روابط نزدیکی میان گروه تروریستی داعش با برخی دستگاه‌های دولت ترکیه وجود دارد و این گروه اقدامات تروریستی را از این طریق انجام می‌دهد.

منبع : افکارخبر
ارسال دیدگاه