کد خبر : 525991

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ زمان : ۱۰:۰۰

افزایش آمار تجاوزها در مدارس انگلیس

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، گزارش‌ها حاکی از آن است که در سه سال گذشته وقوع بیش از ۵۵۰۰ مورد جرم جنسی در مدارس انگلیس به پلیس این کشور گزارش شده است. آمار منتشر شده نشان می‌دهد که این جرائم‌ شامل نزدیک به ۴۰۰۰ مورد اهانت جنسی و بیش از ۶۰۰ مورد تجاوز […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، گزارش‌ها حاکی از آن است که در سه سال گذشته وقوع بیش از ۵۵۰۰ مورد جرم جنسی در مدارس انگلیس به پلیس این کشور گزارش شده است.

آمار منتشر شده نشان می‌دهد که این جرائم‌ شامل نزدیک به ۴۰۰۰ مورد اهانت جنسی و بیش از ۶۰۰ مورد تجاوز بوده است. بیش از ۱۵۰۰ قربانی این گونه جرایم زیر ۱۳ سال داشته و اکثرا از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی بوده‌اند. همچنین در برخی موارد سوءاستفاده کننده و قربانی هر دو فقط پنج سال داشته‌اند.

یکی از دانش‌آموزان قربانی در این‌باره می‌گوید:‌ والدین معتقدند فرزندشان در مدرسه ایمن هستند و اتفاق ناگواری آن‌ها را تهدید نمی‌کند اما انتشار این اخبار نگاه به مدارس را تغییر می‌دهد.

همچنین دپارتمان آموزش انگلیس اعلام کرد: در سال تحصیلی ۱۴-۲۰۱۳ مجموع ۶۰ کودک به دلیل ارتکاب به جرایم جنسی از مدرسه اخراج شده‌اند.

«سایمون بیلی» از شورای ملی افسران پلیس انگلیس نیز گفت: این مشکل از آنچه آمار نشان می‌دهد وخیم‌تر است و این ارقام ظاهر قضیه است. با این حال این نکته مثبت وجود دارد که تعداد قربانیان بیشتری این اعتماد به نفس را دارند که در صورت تجاوز به ‌آنها، موضوع را گزارش کنند.

به گزارش روزنامه گاردین، کارشناسان انگلیسی تاکید دارند: مدارس و افراد بزرگسالی که با کودکان سر و کار دارند باید نسبت به سوء استفاد‌ه‌ها از کودکان هوشیار باشند. همچنین به کودکان نیز باید متناسب با سن‌شان در مورد رفتارهای نامناسب و غیراخلاقی اطلاع‌رسانی شود.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه