کد خبر : 5786

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۸ زمان : ۶:۵۵

اعلام آمادگی اسد برای مذاکره با آمریکا

رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گفت: آماده برگزاری مذاکره و گفت‌وگو با آمریکا هستم اما نباید هیچ فشاری بر استقلال و تمامیت ارضی سوریه از جانب ایالت متحده وارد شود. به گزارش بی باک، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در مصاحبه خود با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه خبری سی‌بی‌اس در […]

رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا گفت: آماده برگزاری مذاکره و گفت‌وگو با آمریکا هستم اما نباید هیچ فشاری بر استقلال و تمامیت ارضی سوریه از جانب ایالت متحده وارد شود.

fL1427509023 اعلام آمادگی اسد برای مذاکره با آمریکا

به گزارش بی باک، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در مصاحبه خود با برنامه ۶۰ دقیقه شبکه خبری سی‌بی‌اس در پاسخ به اظهار نظرهای اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه واشنگتن باید با رهبری سوریه با هدف پایان بخشیدن به درگیری‌ها در این کشور مذاکره کند، گفت: ما در سوریه به دنبال برگزاری هر مذاکره و گفت‌وگویی هستیم که به نتیجه‌ای مثبت بینجامد و آماده مذاکره با هر شخصی هستیم حتی با مقام‌های مسوول ایالت متحده که البته این گفت‌وگوها باید بر مبنای احترام دوجانبه باشد.

رئیس جمهوری سوریه با اشاره به این مسئله که هیچ ارتباط مستقیمی میان دمشق و واشنگتن وجود ندارد، افزود: هر گونه مذاکره میان دو طرف مثبت است، البته ایالات متحده نباید به اعمال فشار و تمامیت ارضی و استقلال سوریه دست بزند. آمریکا همچنان به دنبال سازش سیاسی قابل مذاکره برای پایان بخشیدن به جنگ سوریه و کنار گذاشتن اسد از قدرت است.

وزارت امور خارجه آمریکا درباره اظهارنظرهای اخیر جان کری مبنی بر ضرورت انجام مذاکره با دولت دمشق گفت: کری هیچ اشاره مستقیمی به رئیس جمهوری سوریه نکرده بود. علاوه بر این واشنگتن کاملا مشخص کرده که اولویت اصلی‌اش در سوریه مقابله با تروریست‌های داعش است.

.

منبع : بی باک

ارسال دیدگاه