کد خبر : 529158

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۹ زمان : ۶:۰۹

اعتراف مرد آلمانی به کشتن پناهجوی خردسال و یک کودک هموطن خود

به گزارش بی‌بی سی ، روز جمعه، ٨ آبان (٣٠ اکتبر) سخنگوی دادستانی آلمان گفت که یک مرد ٣٢ ساله در جریان بازجویی به قتل ‘محمد جنوزی’و یک پسر شش ساله آلمانی از شهر پوتسدام به نام ایلیاس اعتراف کرده است. ایلیاس در ماه ژوئیه ناپدید شد. ‘محمد جنوزی’ فرزند یک خانواده آلبانیایی بود که […]

به گزارش بی‌بی سی ، روز جمعه، ٨ آبان (٣٠ اکتبر) سخنگوی دادستانی آلمان گفت که یک مرد ٣٢ ساله در جریان بازجویی به قتل ‘محمد جنوزی’و یک پسر شش ساله آلمانی از شهر پوتسدام به نام ایلیاس اعتراف کرده است. ایلیاس در ماه ژوئیه ناپدید شد.
‘محمد جنوزی’ فرزند یک خانواده آلبانیایی بود که به منظور کسب پناهندگی در آلمان به سر می برند.
به گزارش رسانه های آلمانی، متهم به قتل، که از او با اسم ‘سیلیون اس’ نام برده شده، گفت که جسد ایلیاس را در یک باغچه عمومی دفن کرده است.
پلیس آلمان این فرد را روز پنجشنبه و پس از دریافت گزارشی از مادرش بازداشت کرد. ظاهرا او به مادرش گفته بود که در ربودن محمد دست داشته و پلیس بعدا جسد یک طفل خردسال را در صندوق اتومبیل او پیدا کرد.
محمد روز اول اکتبر در برابر دفتر خدمات اجتماعی در برلین ربوده شد و به گفته پلیس، پس از مدت کوتاهی به قتل رسید. او زمانی ربوده شد که همراه مادر و دو خواهرش برای دریافت کمک هزینه دولتی به این محل مراجعه کرده بود.
پلیس گفته ،شواهدی در دست نیست که نشان دهد متهم به قتل، که اهل ایالت برادنبورگ در شرق آلمان است، با گروه های راستگرا یا محافل ضد مهاجران ارتباطی داشته است. برخی رسانه های آلمانی انگیزه های جنسی را در این قتل ها دخیل دانسته اند.
انتظار می رود در سال جاری، تا یک میلیون پناهجو درخواست خود را تسلیم سازمان های دولتی آلمان کنند و در حال حاضر، دفتر ثبت نام مهاجران و مراکز توزیع کمک های دولتی به آنان در برلین هر روزه شاهد صف های طویل مراجعان و گاه درگیری بین آنها بر سر نوبت است.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )
ارسال دیدگاه