کد خبر : 525324

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۶ زمان : ۰:۰۱

اشکال گرفتن شوهر از همسر

سؤال : پسری به خواستگاری من آمد و خانواده‌ام هم موافق این وصلت بودند. قرار بود به زودی به عقد هم دربیاییم ولی او به همراه خانواده‌اش بر این عقیده‌اند که ابتدا باید برادر بزرگ‌ترش عقد کند و سپس او … نمی‌دانم آنها که چنین قصدی داشتند چرا پیش از خواستگاری به این مسئله فکر […]

سؤال :

پسری به خواستگاری من آمد و خانواده‌ام هم موافق این وصلت بودند. قرار بود به زودی به عقد هم دربیاییم ولی او به همراه خانواده‌اش بر این عقیده‌اند که ابتدا باید برادر بزرگ‌ترش عقد کند و سپس او … نمی‌دانم آنها که چنین قصدی داشتند چرا پیش از خواستگاری به این مسئله فکر نکردند، همچنین در این مدت متوجه شدم که او بسیار به من اشکال می‌گیرد و بهانه‌های مختلفی را بیان می‌کند؛ از جمله این که با دختر دایی‌ات نگرد، خانه دخترعموت نرو، حق نداری بدون اجازه من با اقوام رفت‌وآمد کنی و غیره. بعضی مواقع فکر می‌کنم که همه چیز را به هم بزنم، اما با خودم می‌گویم که من خیلی دوستش دارم و حاضرم تمام بدی‌های او را تحمل کنم. به نظر شما کار درستی می‌کنم یا نه؟

ع، س از گلستان

 

پاسخ :

زمانی که پسری به شما ابراز علاقه می‌کند و خانواده‌تان نیز او را می‌پذیرند، ولی نامزدی را به دلیل اینکه برادر بزرگ‌تری دارد به تعویق می‌اندازد، این خود محکی خواهد بود برای شما؛ زیرا احتمال دارد این فرد ثبات کافی برای ازدواج نداشته باشد وگرنه می‌توانست با ۱ خواستگاری رسمی و مراسم نامزدی تاریخ ازدواج به بعد از ازدواج برادر بزرگ‌ترش موکول کند.

نکته دیگر اینکه در دورانی که شما فکر می‌کردید این فرد به شما صمیمی است و به شما محبت دارد، بیشتر با ۱ فرد کنترل گر با ویژگی‌های همراه با سوءظن و شک روبه‌رو بوده‌اید، آن همه محدودیت غیرقانونی و غیرشرعی و حتی غیر عرفی که برای شما ایجاد می‌کرد، مثل اینکه با هیچ کس دوست مباش، حتی با دختردایی و دخترعموی خود رفت و آمد نداشته باش و سایر محدودیت‌ها، نشانگر این است که شما نیز برای از دست ندادن او و نه از روی عشق و علاقه نسبت به او همه را می‌پذیرفت دید. اگر با نگاهی دیگر به این آشنایی نگاه کنید، می‌بینید که در مدت فرصت داشتید ۱ مرد شکاک و غیرمتعهد را بشناسید و اگر فکر می‌کنید او را بیشتر از پدر و مادر خود دوست دارید، می‌توان گفت این حس نه از روی صمیمیت بلکه از روی احساس و هیجان است که به خاطر ارتباط بسیار نزدیک با ۱ فرد از جنس متفاوت برای شما پیش آمده است. مطمئن باشید مردان بسیاری از این که این توان را بالقوه در خود دارند که بتوانند شما را نسبت به خود علاقه‌مند و حتی عاشق کنند، آن هم با کیفیتی بهتر و حقیقی تر؛ و آن موقع با تحقق شرایط قانونی، شرعی، و عرفی برای ارتباط با ۱ فرد از جنس متفاوت خواهید توانست صمیمیت واقعی را تجربه کنید.

دکتر افشنگ

ارسال دیدگاه