کد خبر : 454925

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۱ زمان : ۱۲:۱۹

اشتباهات آرایشی که شما را زشت می کند

در محل کار هستید که تلفن‌تان زنگ می‌خورد، شما به یک ‌مهمانی دوستانه دعوت شده‌اید. خیلی دل‌تان می‌خواهد به این ‌مهمانی بروید اما وقت درست و حسابی برای حاضر شدن ندارید. آنقدر زمان دارید که به خانه برسید، لباسی عوض کنید، دستی به صورت و موی‌تان بکشید و راهی شوید. اینجاست که خیلی از خانم‌ها […]

در محل کار هستید که تلفن‌تان زنگ می‌خورد، شما به یک ‌مهمانی دوستانه دعوت شده‌اید. خیلی دل‌تان می‌خواهد به این ‌مهمانی بروید اما وقت درست و حسابی برای حاضر شدن ندارید. آنقدر زمان دارید که به خانه برسید، لباسی عوض کنید، دستی به صورت و موی‌تان بکشید و راهی شوید. اینجاست که خیلی از خانم‌ها اشتباه می‌کنند. سریع وارد حمام می‌شوند و با آب داغ دوش می‌گیرند تا مثلا پوست‌شان تازه و تمیز شود، بعد هم با عجله خودشان را به سشوار، اسپری مو، کرم و ژل می‌رسانند تا موهای‌شان حالتی بگیرد.

با همان صورت سرخ و چشم‌های سرخ هم کرم پودر می‌زنند، ابروهای‌شان را درست می‌کنند و خط چشم، سایه، رژگونه‌و…  هم می‌زنند و با این ژست که چقدر من خوشگل شده‌ام راهی ‌مهمانی می‌شوند، اما حقیقت چیز دیگری است؛ حقیقت نگاه‌های متعجب ‌مهمان‌هاست. حقیقت آن چیزی نیست که در آینه می‌بینید. اگر دل‌تان نمی‌خواهد ‌مهمانی را با چهره‌ای مغموم و ناراحت بگذرانید حتما این مطلب را بخوانید.
آتشفشان نشوید

وقت‌تان کم است؟ برای اینکه صورت خسته و کثیف‌تان را تمیز کنید، سریع دوش آب گرم می‌گیرید، نتیجه چیست؟ آتشفشان روشن می‌شوید. لپ‌ها گل می‌اندازد و پیشانی و بینی بیش از حد قرمز می‌شود. چشم‌های‌تان کاسه خون می‌شود و گدازه‌ها فوران می‌کنند. به جای این کار در یک کاسه آب ولرم چند قطره شامپو بچه بریزید و صورت‌تان را با آن بشویید. اگر هم دور چشم‌تان خسته و پف کرده است با یک پنبه آغشته به شیر کم‌چرب پف‌ها و خستگی را برطرف کنید. با این روش هم صورت‌تان تمیز می‌شود هم اینکه دیگر مجبور نیستید با کرم پودر و انواع کانسیلر به جان پوست‌تان بیفتید تا کمی از قرمزی‌اش کم شود هم اینکه چشم‌های‌تان کاسه خون نمی‌شود.

دود نکنید

درست است که آرایش تیره بهترین انتخاب برای ‌مهمانی‌های شب است اما حد و اندازه دارد. اگر با چشم‌هایی خسته می‌خواهید پلک بالا و پایین را سیاه کنید و تازه خط چشم و ریمل سیاه هم بزنید بهتر است به ‌مهمانی نروید. آرایش سیاه و دودی قیافه خسته شما را خسته‌تر نشان می‌دهد و نه‌تنها شما را زیبا نمی‌کند، بلکه باعث زشت شدن‌تان هم می‌شود. بهتر است برای چشم‌های خسته از کار، سایه‌ای قهوه‌ای و طلایی با یک خط‌چشم مشکی انتخاب کنید. ترکیب طلایی و قهوه‌ای و خط مشکی چشم شما را درشت‌تر و زیباتر می‌کند؛ انگار نه انگار که از سر کار به ‌مهمانی رفته‌اید.

برق نزنید لطفا

در آینه چهره‌ای خسته و گرفته می‌بینید و برای پوشاندنش از کرم پودر برنز استفاده می‌کنید. کل صورت‌تان را به رنگ آجری در می‌آورید که انگار همین حالا از کوره بیرون آمده. برای اینکه قهوه‌ای و نارنجی‌اش را بگیرید هم دست به دامن رژگونه‌های درخشان می‌شوید. گونه‌های‌تان برق می‌افتد و شما صورتی می‌سازید که انگار روغن‌کاری‌اش کرده‌اید تا آرایش. فکرش را بکنید، رژگونه‌ای که برق می‌زند، روی زمینه‌ای نارنجی یا قهوه‌ای چه منظره‌ای درست می‌کند. برای کرم‌پودر برنز آن هم در ‌مهمانی شب بهتر است از رژگونه مات، کمرنگ و نزدیک به رنگ زمینه صورت‌تان استفاده کنید.

شاخه‌های سر در گم

ابروهای‌تان پر است و وقت تمیز کردنش را ندارید. برای اینکه موهای زیر ابروی‌تان به چشم نیاید، با مداد به جان ابروی‌تان می‌افتید و آن را چند درجه تیره می‌کنید. بعد از این کار با کرم پودر سفید یا کانسیلر روی موهای زیر ابرو را می‌پوشانید و یک تابلوی خمیرکاری درست می‌کنید. بهترین کار این است که یک آینه دست‌تان بگیرید و یکی در میان موهای زیر ابرو را در دو تا سه دقیقه ‌بردارید. این‌طوری هم موها کمتر می‌شوند، هم قرار نیست روی آنها را بتونه بکشید و بالای چشم‌تان را طبقه‌سازی کنید.

گریس‌کاری نکنید

اگر وقت دوش گرفتن دارید که خیلی خوب است اگر هم ندارید موهای خشک را ژل، کرم و اسپری نزنید و نسپاریدشان دست باد سشوار، حرارت اتو یا بابیلیس. اشتباه اول این است که موهای خشک‌تان را با کرم و ژل خیس کنید و بعد سشوار بکشید این طوری انگار یک مشت گریس روی موهای‌تان ریخته‌اید. ریشه موها به هم گره می‌خورد و موها می‌چسبد به فرق سرتان، پس قبل از هر اشتباهی اول کمی موهای‌تان را نم‌دار کنید و بعد روی آن اسپری حالت‌دهنده مخصوص‌تان را بزنید، بعد از سه دقیقه هم موهای‌تان را صاف کنید یا حالت بدهید.

سفیدی بیش از حد ممنوع

استفاده از کانسیلر و سفیدکننده دور چشم هم اندازه دارد. اگر می‌خواهید سیاهی و چروک دور چشم را با کانسیلر بپوشانید، بزرگ‌ترین اشتباه آرایشی‌تان را انجام داده‌اید. تصور کنید دو حلقه سفید دور چشم‌تان افتاده، این طوری چشم‌های‌تان به چشم می‌آیند اما نه آنطور که دل‌تان می‌خواهد. همه بیشتر تعجب می‌کنند که چطور چشم‌های‌تان را درون دایره‌های سفید جا داده‌اید. باتوجه به رنگ کرم پودری که زده‌اید، روشنی کانسیلر را هم انتخاب کنید. این‌طوری سفیدی بیش از حد و تضادش با کرم پودر به چشم نمی‌آید و زشت نمی‌شوید.

کمی هماهنگی

وقت ندارید اما سلیقه که دارید. حواس‌تان به ترکیب رژ لب و رژ گونه‌ای که استفاده می‌کنید، باشد. برای صورت خسته هیچ وقت از رژگونه‌های تیره و متمایل به قرمز استفاده نکنید. قرار نیست توی چشم باشید، قرار است صورت‌تان زیبا باشد پس با رژ و رژگونه قرمز و سرخابی خودتان را از ریخت نیندازید. بهترین انتخاب برای چنین وقت‌هایی رژگونه‌ای صورتی، صدفی و هلویی با رژهایی با همین ترکیب رنگ است. رژگونه و رژ روشن صورت‌های خسته را شاداب و زیباتر نشان می‌دهد.

دم‌اسبی ممنوع

خیلی‌ها فکر می‌کنند بهترین آرایش مو برای زمانی که خسته‌اید و وقت کم دارید، دم‌اسبی کردن است اما این کاملا اشتباه است. دم‌اسبی کردن مو وقتی زیبای‌تان می‌کند که پوست‌تان خسته نیست و چشم‌هایی تازه و صورتی شاداب دارید. وقت‌تان کم است! می‌دانیم. کمی اسپری مو به موهای‌تان بزنید و در پنج دقیقه با سشوار به آن حالت دهید، این‌طوری خستگی‌صورت اصلا به چشم نمی‌آید. بافت هم می‌تواند انتخاب خوبی باشد، موهای‌تان را به یک طرف بریزید و ببافید؛ خیلی هم شیک و مجلسی.

ریمل روی ریمل

تجدید آرایش هم یکی از اشتباهات بزرگ است که به خاطر کمبود وقت انجام می‌دهید. شستن صورت و پاک کردن آرایش مگر چقدر طول می‌کشد؟اگر آرایش‌تان را پاک نکنید و ریمل را روی ریمل صبح بزنید، مژه های‌تان به جای اینکه زیبا و کشیده شود، حالت کوتاهی وکپلی پیدا می‌کند و چشم‌های‌تان گرد و ریز می‌شود. سایه‌های آرایش قبل و خط چشم باقی مانده دست شما را برای کشیدن خط چشم جدیدمی بندد و آرایش چشم‌تان خیلی کثیف و نامرتب می‌شود و در نتیجه صورت‌تان نه تنها زیبا نمی‌شود، بلکه به سمت زشتی متمایل می‌شود.

مژه پروازی نگذارید

چشم‌های‌تان خسته است! درست. ریز و کوچک شده است! درست اما قرار نیست پر در بیاورد و پرواز کند. لطفا با مژه‌های مصنوعی و پرکلاغی چشم‌های‌تان را زشت نکنید. بهترین انتخاب استفاده از مژه مصنوعی معمولی است، آن هم نصفه. مژه مصنوعی را از وسط نصف کنید و در قسمت بیرونی و گوشه چشم‌تان بچسبانید. با کمی ریمل چشم‌های‌تان هم کشیده‌تر می‌شود و هم زیباتر. یک خط چشم باریک هم بکشید. با مژه مصنوعی هر چه خط چشم پهن دم دار بکشید چشم‌تان شلوغ تر می‌شود و زیبای‌اش را از دست می‌دهد. برای چشم خسته مژه مصنوعی برای پلک پایین اصلا مناسب نیست. انگار که یک گل آدمخوار دهانش را باز کرده است.

ارسال دیدگاه