کد خبر : 531280

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ زمان : ۱۰:۰۰

اسپانیایی‌ها در گردشگری رکورد زدند

بر اساس جدیدترین آمار و ارقام اعلام شده از سوی اداره ملی آمار اسپانیا، این کشور در فاصله زمانی ژانویه تا انتهای اکتبر ۲۰۱۵ (۱۰ ماه) پذیرای ۶۰٫۸ میلون نفر گردشگر بوده است که این رقم حاکی از رشد ۴٫۴ درصدی در مقایسه با آمار مشابه در سال ۲۰۱۴ میلادی است. اسپانیایی‌ها تنها در ماه […]

بر اساس جدیدترین آمار و ارقام اعلام شده از سوی اداره ملی آمار اسپانیا، این کشور در فاصله زمانی ژانویه تا انتهای اکتبر ۲۰۱۵ (۱۰ ماه) پذیرای ۶۰٫۸ میلون نفر گردشگر بوده است که این رقم حاکی از رشد ۴٫۴ درصدی در مقایسه با آمار مشابه در سال ۲۰۱۴ میلادی است.

اسپانیایی‌ها تنها در ماه اکتبر امسال از ۶٫۵ میلیون نفر گردشگر میزبانی کردند که ۱۰ درصد بیشتر از تعداد گردشگران در ماه اکتبر سال گذشته میلادی است.

در این میان گردشگران انگلیسی درصدر گردشگران ورودی به اسپانیا قرار دارند و در ماه اکتبر سال جاری ۱٫۶ میلیون انگلیسی (یک چهارم کل گردشگران) از اسپانیا بازید کردند و پس از آن‌ آلمانی‌ها با اختصاص دادن سهم ۱۶ درصدی از گردشگران خارجی، اسپانیا و فرانسوی‌ها با ۱۵ درصد در مکان‌های بعدی جای گرفته‌اند.

صنعت گردشگی اسپانیا بی صبرانه در انتظار انتشار آمار و ارقام در انتهای سال است و امید زیادی دارد بتواند سالی رکوردشکن را در عرصه جذب گرشگر ثبت کند چرا که بسیاری از گردشگران بازید از کشور اسپانیا را به کشورهای ناآرامی چون مصر، ترکیه و تونس ترجیح می‌دهند.

بحران بدهی‌های مالی یونان و عدم ثبات در صنعت گردشگری این کشور و همچنین هجوم پناهندگان به ایتالیا موجب شده تا بسیاری توریست‌ها، اسپانیا را به عنوان یک مقصد امن و جایگزین انتخاب کنند.

کاهش قیمت یورو نیز یکی دیگر از دلایلی است که موجب شده گردشگران آمریکایی و انگلیسی نیز تمایل بیشتری برای سفر به اسپانیا داشته باشند.

صنعت گردشگری ۱۵٫۲ درصد از کل اقتصاد کشور زیبای اسپانیا را در سال ۲۰۱۴ میلادی به خود اختصاص داد تا این کشور به عنوان یکی از وابسته‌ترین مناطق جهان به صنعت توریسم شناخته شود.

منبع : پایگاه خبری آفتاب
ارسال دیدگاه