کد خبر : 4998

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ زمان : ۷:۱۰

استخدام ۱۱ هزار نیروی خدماتی در آموزش و پرورش

ماجرای درخواست تبدیل وضعیت ۱۱ هزار نیروی خدماتی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس که در دولت قبل استخدام شده بودند مدتی است که مطرح شده است. مصوبه جامع هیئت وزیران درباره تفویض اختیارات اداری و استخدامی با عنوان “طرح مهرآفرین” با امضای معاون اول رئیس جمهور وقت در دی ماه ۱۳۹۱ ابلاغ شد. به […]

ماجرای درخواست تبدیل وضعیت ۱۱ هزار نیروی خدماتی با مدرک لیسانس و فوق لیسانس که در دولت قبل استخدام شده بودند مدتی است که مطرح شده است. مصوبه جامع هیئت وزیران درباره تفویض اختیارات اداری و استخدامی با عنوان “طرح مهرآفرین” با امضای معاون اول رئیس جمهور وقت در دی ماه ۱۳۹۱ ابلاغ شد.
به گفته نظری رئیس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ” متاسفانه بسیاری از این استخدام‌ها بدون توجه به نیازهای وزارت آموزش و پرورش بوده است. در دولت قبل، مقرر شد ۱۱ هزار نیرو با استفاده از طرح مهرآفرین برای کارهای خدماتی با مدرک سیکل جذب شود که بعداً مشخص شد ۷۰ درصد این افراد دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس بوده و اکنون حاضر نیستند در پست‌های خدماتی کار کنند.”
اسفندیار چهاربند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین راستا و در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود برخی از این نیروهای خدماتی که دارای مدرک دانشگاهی اند خواستار ارتقای رتبه شغلی خود شده‌اند اظهار کرد: این نیروها رسما نیامدند و از ما این درخواست را نکرده‌اند.
وی افزود: اما تعدادی از نیروهای ما که در قالب طرح مهرآفرین به عنوان نیروی خدماتی و دیپلم استخدام شدند، ظاهرا قبلا لیسانس داشتند و به هنگام استخدام آن را ابراز نکرده بودند و حالا که استخدام شدند خواهان تبدیل وضعیت هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: این برخلاف تعهد این افراد و مغایر با فلسفه ردیف استخدامی برای استخدام نیروی خدماتی است و تصمیمی برایشان گرفته نشده و باید با همان رتبه، رشته و سمتی که استخدام شدند به خدمت خود ادامه بدهند.

.

منبع : ایسنا

ارسال دیدگاه