کد خبر : 529615

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۵ زمان : ۲:۰۰

استخدام مربی چند میلیون یورویی در لیگ ایران؟

گزینه‌های مربیگری سپاهان به این نام‌ها خلاصه نمی‌شود. رسانه‌ها در این چند روز اخیر از انواع و اقسام مربیان بزرگ برای حضور در سپاهان نام برده‌اند که برخی از آنها در نوع خود عجیب و غیرقابل باور است. میشل لادروپ یکی از این گزینه‌ها است. بازیکن سابق بروندلی، لاتزیو، یوونتوس، بارسلونا، رئال‌مادرید و آژاکس که […]

گزینه‌های مربیگری سپاهان به این نام‌ها خلاصه نمی‌شود. رسانه‌ها در این چند روز اخیر از انواع و اقسام مربیان بزرگ برای حضور در سپاهان نام برده‌اند که برخی از آنها در نوع خود عجیب و غیرقابل باور است.
میشل لادروپ یکی از این گزینه‌ها است. بازیکن سابق بروندلی، لاتزیو، یوونتوس، بارسلونا، رئال‌مادرید و آژاکس که دوران مربیگری‌اش هم مثل دوران بازیگری پرافتخار است. لادروپی که مربیگری را از دستیاری در تیم ملی دانمارک آغاز کرده و سپس در بروندلی، ختافه، اسپارتاک مسکو، مایورکا، سوانزی و لخویا حضور داشته. دستمزد لادروپ که همین دو سه فصل قبل گزینه هدایت رئال‌مادرید بود، چیزی نزدیک به چهار، پنج میلیون یورو در یک فصل است. لادروپ سال ۲۰۱۳ برای هدایت سوانزی، ۵ میلیون یورو دستمزد گرفت که این مبلغ او را به یکی از گرانترین مربیان لیگ برتر تبدیل کرد. اینکه لادروپ با این رزومه و موفقیت‌های فراوان در دوران مربیگری و البته دستمزدی حدود ۱۵ میلیاردی چگونه میان گزینه‌های باشگاه سپاهان قرار می‌گیرد، سوالی است که پاسخش را کمتر کسی می‌داند.
جدا از لادروپ، نام برند شوستر آلمانی نیز کنار نام سپاهان شنیده شده. بازیکن مشهور فوتبال آلمان در دهه ۸۰، پیراهن کلن، بارسلونا، رئال‌مادرید، اتلتیکومادرید و لورکوزن را پوشید. سپس دوران مربیگری‌اش را با تیم دوم شهر کلن به نام فورتانا آغاز کرد. شوستر در دوران پرافتخار مربیگری‌اش تاکنون روی نیمکت شاختار دونتسک اوکراین، لوانته، ختافه، رئال‌مادرید، بشیکتاش و مالاگا نشسته و از سال ۲۰۱۴ تاکنون با تیمی قرارداد امضا نکرده است.
نام شوستر که قیمت او هم حدود ۳ میلیون یورو است، ‌در کمال تعجب کنار نام گزینه‌های جانشینی حسین فرکی در سپاهان قرار گرفته است. تعجب‌آور است که باشگاه سپاهان و رسانه‌ها از این دو مربی به عنوان گزینه‌های حضور در اصفهان و لیگ ایران یاد می‌کنند. حتی اگر این مربیان موافقت خود را با حضور در لیگ ایران اعلام کنند که کمی بعید است، باشگاه سپاهان بودجه لازم برای امضای قرارداد با آنها را در اختیار ندارد.
سپاهان که این فصل بودجه تیم فوتبالش را کاهش داده و بازیکنان هم برای امضای قرارداد به باشگاه تخفیف داده‌اند، هرگز نمی‌تواند مربی جدیدی استخدام کند که قیمتش ۵ میلیون یورو است.

منبع : ورزش 3
ارسال دیدگاه