کد خبر : 2053

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۱ زمان : ۷:۰۰

از ساخت صابون خونگی تا وبلاگ جهانی آشپزی و هنرهای دستی

Offbeat+Inspired اسم وبلاگ هنری تیفانی و سارا هست که دوستهای قدیمی دبستانی بودن و از همون بچگی میدونستن … که برای خلق کردن و کارهای هیجان انگیز درست شدن! از کلاس اول دبستان با هم سر کشیدن نقاشی پرنسس بهتر رقابت داشتن و همیشه زنگ های آخر مدرسه رو برای مسابقات و تمرینات ورزشی می […]

Offbeat+Inspired اسم وبلاگ هنری تیفانی و سارا هست که دوستهای قدیمی دبستانی بودن و از همون بچگی میدونستن …
که برای خلق کردن و کارهای هیجان انگیز درست شدن! از کلاس اول دبستان با هم سر کشیدن نقاشی پرنسس بهتر رقابت داشتن و همیشه زنگ های آخر مدرسه رو برای مسابقات و تمرینات ورزشی می پیچوندن. این دو تا رفیق روحیه ی ماجراجویانه و خلاقیت بالایی داشتن و دارن، اما مشکلشون وقتی شروع میشه که بزرگ میشن و ازدواج می کنن و به خاطر شرایط  زندگی، هر کدوم مجبور میشن توی یه ایالت زندگی کنن. توی یه سفر خانوادگی که با هم رفته بودن، سارا از تجربه ی جدید صابون سازی اش برای تیفانی میگه و بهش اصرار می کنه که اون هم توی خونه این کار رو امتحان کنه و سعی می کنه پروسه رو براش توضیح بده. اما انقدر این پروسه طولانی و پیچیده میشه که تصمیم میگیره بعدا براش یه ایمیل بزنه و پله پله مراحل ساخت صابون رو به دوستش یاد بده. ایمیل زدن همانا و ایده ی وبلاگ نویسی همانا! تیفانی وقتی میبینه که توضیح سارا برای درست کردن صابون چقدر گویا و راحته، با استفاده از اینترنت و ویدیو چت، با سارا یه وبلاگ راه میندازه که توش انواع و اقسام کارهای هنری، از آشپزی و خیاطی گرفته، تا درست کردن لوازم خونه از اسبابی که دیگه به درد نمیخورن، رو یاد میده!

z5 300x238 از ساخت صابون خونگی تا وبلاگ جهانی آشپزی و هنرهای دستی

در واقع اینجا تکنولوژی به داد این دو تا رفیق رسیده، تا علیرغم فاصله ی زیادی که از هم دارن، بتونن کاملا با هم در تماس باشن، تجربه های جدیدشون رو با هم در میون بذارن و برای وبلاگ مشترکشون برنامه ریزی کنن.

اونها ایده هاشون رو از هر جایی که بتونن، مثل سایت پینترست، وبلاگ های دیگه، مجله، سفرهای مختلف، و یا حتی توصیه های مادرها و خاطراتی که از آشپزی و خونه داری مادرهاشون به یاد دارن، می گیرن. هر روز که یه پروژه ی جدید رو شروع می کنن، با اینستاگرام از کارهاشون عکس میندازن و لحظه به لحظه مخاطب هاشون رو در جریان کشفیات جدید و کارهای هیجان انگیزشون میذارن.

سارا و تیفانی شاید دو خانم میانسال معمولی خوش ذوق و با سلیقه باشن، ولی قطعا برای این موفق شدن که  تونستن از شرایط و امکاناتی که در دست داشتن حداکثر استفاده رو بکنن. اینکه توی خونه ات بنشینی و یه وبلاگ مجانی در زمینه ی مورد علاقه ی خودت راه بندازی و از تجربیاتی که شاید خیلی از خانم های خونه دار هر روز از سر میگذرونن، با مردم در میون بذاری، اونقدرها هم کار سختی نیست. فقط باید یه قدم اولیه بذاری، اون قدم میتونه درست کردن یه صابون خونگی یا هر چیز دیگه ای باشه…

وقتی از تیفانی و سارا یک نصیحت به همه ی خلاقان و هنرمندان کارهای دستی پرسیدن، جواب های جالبی دادن که شاید خوب باشه شما هم بخونین:

تیفانی: “از اینکه پات رو از محدوده همیشگی بیرون بذاری نترس. من سال های عمرم رو با بلاتکلیفی گذروندم، میدونستم علایقم چیه، ولی نمیتونستم بهشون جهت بدم. وقتی شروع کردم به وبلاگ نویسی، با کلی دستور غذا و یه عالمه کارهای دستی مواجه شدم که کلی آدم قبل تر از من روی اینترنت گذاشته بودن. فکر می کردم هیچ کس از کارهای من خوشش نخواهد اومد. ولی حقیقت اینه که این کار انقدر توی شخصیت من به عنوان یک “خلق کننده” تاثیر گذاشته که حتی اگه هیچ کس از وبلاگ O+I  خبر هم نداشته باشه، من خودم از به اشتراک گذاشتن تجربه ها و علایقم کلی چیز جدید یاد گرفتم. میخوام بگم، اگه همیشه آرزوی راه اندازی یه بیزنس جدید رو داشتین، اگه همیشه دلتون میخواسته یه وبلاگ داشته باشین، خب شروع کنید! زندگی خیلی کوتاهه! و باور نخواهید کرد که تقسیم کردن علایق و تجربیات هیجان انگیز با دیگران چقدر میتونه لذت بخش باشه!

سارا: “مشکلی که من داشتم این بود که همیشه خودم رو با دیگران مقایسه می کردم. دلم میخواست دستور غذاهام، پروژه هام، عکاسی ام،و… همه به خوبی کارهای فلانی باشن. توصیه ی من اینه که تمرکزتون رو روی رشد و پیشرفت خودتون بذارین. توی چرخه ی وحشتناک مقایسه غرق نشید. ما از وقتی که این وبلاگ رو راه انداختیم، کلــــی چیز جدید یاد گرفتیم. همین پروسه ی یادگیری برای من لذتبخشه. ولی هنوز هم گاهی خودم رو کلافه می کنم چون انتظار دارم توی همه چی حرفه ای عمل کنم و همه چیز بلد باشم.  من و تیفانی از همون اول تصمیم گرفتیم که از وبلاگ نویسیمون لذت ببریم، و بخشی از اون امتحان کردن کارهای جدید بود که گاهی اوقات ممکنه خوب از آب دربیاد، و گاهی اوقات هم نه – و این به هیچ وجه اشکالی نداره.”

.

منبع : مجله موفقیت

ارسال دیدگاه