کد خبر : 4920

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ زمان : ۷:۰۰

ازدواج تغییر بزرگ در زندگی است

سؤال : زنی ۴۰ ساله هستم که چندی قبل پس از یک ازدواج ناموفق، دوباره ازدواج کردم. این بار همسرم که او نیز یک ازدواج ناموفق را تجربه کرده است، مرد خوبی است. تنها مشکل من و پسرم، پسر شوهرم است که ۱۶ سال دارد و به تحریک مادرش قصد ناراحتی و بروز اختلاف بین […]

سؤال :

زنی ۴۰ ساله هستم که چندی قبل پس از یک ازدواج ناموفق، دوباره ازدواج کردم. این بار همسرم که او نیز یک ازدواج ناموفق را تجربه کرده است، مرد خوبی است. تنها مشکل من و پسرم، پسر شوهرم است که ۱۶ سال دارد و به تحریک مادرش قصد ناراحتی و بروز اختلاف بین من و پدرش را دارد.

دچار ضعف اعصاب شده ام. دایم بیم و دلهره دارم و حتی دچار تردید شده ام. آیا ازدواجم درست بوده یا خیر؟ لطفاً مرا راهنمایی کنید.

اکرم . ص از مشهد

 

جواب :

ازدواج تغییر بزرگی در زندگی محسوب می‌شود و افراد باید مهارتهای سازگاری با این تغییر ار یاد بگیرند تا بتوانند با مشکلات مقابله کنند. ازدواج شما نیز شرایط خاصی دارد. در ابتدا باید شرایط را بررسی کنید و موانعی که بر سر راه دارید را شناسایی کنید. شناخت مشکل و آگاهی داشتن از آن کمک بزرگی است و موجب کاهش اضطراب می شود. بعد از شناسایی مشکل، راههای کنارآمدن با آن را بررسی کنید و راههایی را که مناسب‌تر می‌دانید به طور عملی امتحان کنید.

برای اینکه موفق شوید نباید به خود ترس راه دهید و باید به همه توانایی‌ای خود اعتماد کنید تا بتواندی از امکانات آن بهره مطلوبی را ببرید. در نهایت حتما با همسرتان صحبت کنید و احساس خود را صادقانه با او در میان بگذارید و از او که مرد خوبی است، بخواهید با شما همراهی لازم را داشته باشند تا از اضطراب شما کاسته شود.

ارسال دیدگاه