کد خبر : 194078

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ زمان : ۶:۴۹

ازدواج باکسی که قبلاً ازدواج کرده است

سؤال : با سلام. زنی ۱۷ ساله‌ام که دو بار طعم شکست را چشیده ام. به قدری در مشکلات غرق شده‌ام که حتی حوصله خودم را هم ندارم و ناراحتی اعصاب گرفته‌ام. بار اول به خاطر لجبازی و انتقام از پسرخاله‌ام با جوانی دوست شده‌ام که دوستی ما منجر به ازدواج شد. اما پس از […]

سؤال :

با سلام. زنی ۱۷ ساله‌ام که دو بار طعم شکست را چشیده ام. به قدری در مشکلات غرق شده‌ام که حتی حوصله خودم را هم ندارم و ناراحتی اعصاب گرفته‌ام. بار اول به خاطر لجبازی و انتقام از پسرخاله‌ام با جوانی دوست شده‌ام که دوستی ما منجر به ازدواج شد. اما پس از چندی کارمان به جدایی کشید. دفعه بعد با کسی ازدواج کردم که قبلاً ازدواج کرده و صاحب بچه‌ای بود اما همه را پنهان می‌کرد. برای همین، نسبت به او بی‌اعتماد شدم و خانواده ام چشم دیدن او را ندارند و اقدام به جدایی کردند. اما به پسرخاله‌ام علاقه شدیدی دارم و قبل از ازدواجم او را می خواستم ولی روزگار سرنوشت دیگری برایم رقم زده بود. اگر به او نرسم، می‌میرم اما می‌ترسم خانواده اش با ازدواج ما مخالفت کنند. نمی‌دانم چه کنم. امیدوارم هرچه زودتر جوابم را بدهید.

اعظم . خ از گرگان

 

جواب :

خانم محترم سلام از اینکه خیلی تند رفتی و لذا به قول معروف با کله به زمین خوردی جای تأسف است و من هم از این بابت بسیار متأسفم. دختر هفده ساله که تا به حال دوبار ازدواج کرده و در هر دو شکست خورده چنین خودکرده را تدبیر نیست نباید انتظاری غیر از این متصور باشد. عجله در امر ازدواج چنین نتایجی را دارد که باید مورد عبرت جوانان عزیز بشود. شما که با یک تلفن کردن فوراً ازدواج کرده‌اید و مسائلی به وجود آمده که معمولاً در فیلمها می‌توان دید چگونه به این سادگی‌ها باز هم حاضر هستید ازدواج کنید؟ مگر چه خبر است؟ این دوستی‌ها، عشق نیست؛ بلکه یک هوس زودگذر است. با شنیدن اینکه پسرخاله بگوید خیلی دوستت دارم، رهگذر بگوید خیلی زیبا هستی که آدم فوراً عاشق نمی‌شود که بعد هم بگوید یا این یا فلان… ازدواج لباس نیست که هروقت نخواستی آن را دور بیندازی. بعد از این دو بار شکست که بر اثر ندانم کاری خودت و عدم مداخله بزرگترها متحمل شده‌ای مدتی دندان روی جگر بگذار و در رابطه با مسائل زندگی مطالعه کن. آنوقت اگر خواستی مجدداً ازدواج کن. با کسی هم لج نکن و برای راهنمایی‌ها و مشورت‌های بزرگترها ارزش قائل باش. امیدوارم با صبر و حوصله و بررسی تمام مسائل اطراف و با مشورت بزرگترها مشکلات گذشته درس عبرتی برای شما باشد و بعد از این زندگی آرامو خوبی داشته باشی.

ارسال دیدگاه