کد خبر : 5704

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۰۴ زمان : ۶:۵۶

ارزان‌ترین مقصد گردشگری خانه خودمان است

گردشگری روس که در سال‌های اخیردر کنار چینی‌ها بازار گردشگری جهانی را رونق می‌دادند با کاهش ارزش روبل این بارمی‌کوشندبه سفرهای داخلی بسنده ‌کنند. گردشگری روس که در سال‌های اخیردر کنار چینی‌ها بازار گردشگری جهانی را رونق می‌دادند با کاهش ارزش روبل این بارضمن تلاش برای جذب گردشگران خارجی، می‌کوشند به سفرهای داخلی بسنده ‌کنند. […]

گردشگری روس که در سال‌های اخیردر کنار چینی‌ها بازار گردشگری جهانی را رونق می‌دادند با کاهش ارزش روبل این بارمی‌کوشندبه سفرهای داخلی بسنده ‌کنند.

گردشگری روس که در سال‌های اخیردر کنار چینی‌ها بازار گردشگری جهانی را رونق می‌دادند با کاهش ارزش روبل این بارضمن تلاش برای جذب گردشگران خارجی، می‌کوشند به سفرهای داخلی بسنده ‌کنند.

سال ۲۰۱۴ برای گردشگری روسیه سال خوشی نبود زیرا تعداد گردشگران دراین کشور کاهش یافت این موضوع از آمار ارائه شده از سوی سه فرودگاه مسکو روشن می‌شود که خبر از کاهش ۷درصدی مسافران داده‌اند. این درحالی است که مقصدهای گردشگری دیگر نیز که روسیه بازار هدف آنان را تشکیل می‌داده، همانند قبرس و ترکیه و برخی کشورهای دیگر همانند مصر و تونس که بیش از پیش بر جایگزینی گردشگران روس به جای گردشگران غربی تلاش داشته‌اند، با کاهش ارزش روبل با شرایط مشابهی مواجه شده‌اند.

اما باکاهش ارزش روبل آژانس گردشگری روسیه فدرال خبر از افزایش گردشگران آلمان و دیگر کشورهای اروپایی داد با این حال “سرگئی سپیلکو “مدیر کمیته صنعت هتلداری و گردشگری مسکو با اعلام این مطلب می‌گوید :«درحال حاضر برای گردشگر روس تنها مقصد ارزان همان کشور خودمان است. »

مسکو از دیگر سو دست به برگزاری کمپین ویژه‌ای زده است که با شعار”زمان مناسب برای بازدید از روسیه” در نمایشگاه ITB برلین ۲۰۱۵ شرکت کرده است. هدف از برگزاری این کمپین جذب گردشگران بیشتر خارجی به روسیه است با این انگیزه که با کاهش ارزش روبل می توانید بیشتر خرید کنید.

به گفته” سرگئیی کورنویف” معاون آژانس گردشگری و نیز معاون اتحادیه گردشگری روسیه مقامات گردشگری روسیه مسابقات المپیک زمستانی سوشی در سال ۲۰۱۴ نقش بسیار مهمی در توسعه گردشگری منطقه دریای سیاه داشته و پس از برگزاری مسابقه‌ای در این سطح وسیع شهر سوشی دیگر باید خودش برای بالا بردن گردشگری تلاش کند. امسال تنها یک دوره آزمایشی بود و ما درهمین مدت هم گردشگران زیادی از چین و دیگر کشورهای جهان داشتیم و نسبت به آینده خوشبین هستیم.

او همچنین در باره هدف کمپین روسیه در نمایشگاه برلین گفت که در این کمپین تمرکز اصلی، جلب توجه گردشگران دیگر به کلان شهرهای مسکو و سن پترزبورگ است.

درماه ماه دفتر جدید گردشگری مسکو نیز در برلین افتتاح می‌شود. دیگر مقصدها ازجمله شهرهای وقع در” حلقه طلایی “واقع در شمال شرقی مسکو نیزازجمله “یاروسلاو” و شهر تاریخی تاتارها به نام “کازان” از بهترین نمونه‌ها ی همزیستی صلح آمیز مسلمانان درکنار مسیحیان ارتودکس و نیز شهرهای واقع در کناره رودخانه ولگا به عنوان دروازه سیبری و شبه جزیره کامچاتکای وحشی در شرق دوردراین کمپین گردشگری به مخاطبان سفر درروسیه معرفی شده‌اند.

.

منبع : خبر ایرانی

ارسال دیدگاه