کد خبر : 523562

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۵ زمان : ۸:۰۰

نتوانستم از این ارتباط برای ابراز احساسات استفاده کنم

سؤال از مشاور مجله اینترنتی تازه‌های جهان : با خواهرش دوست صمیمی هستم و با خانواده آنها رابطه گرم داریم، اما هرگز نتوانستم از این ارتباط برای ابراز احساسات استفاده کنم. چون شرم و حیا مانع از آن بوده است. دو خواهر بزرگ‌تر از خودم دارم که برای ازدواج بر من تقدم دارند و از […]

سؤال از مشاور مجله اینترنتی تازه‌های جهان :

با خواهرش دوست صمیمی هستم و با خانواده آنها رابطه گرم داریم، اما هرگز نتوانستم از این ارتباط برای ابراز احساسات استفاده کنم. چون شرم و حیا مانع از آن بوده است. دو خواهر بزرگ‌تر از خودم دارم که برای ازدواج بر من تقدم دارند و از همه نگران کننده‌تر عدم اطلاع او از علاقه ای است که به او دارم و ممکن است با فرد دیگری ازدواج کند.

ب. و-۱۹ ساله-مریوان

 

 پاسخ :

طرح مستقیم موضوع با او طبیعتاً به صلاح شما نیست؛ چون اول اینکه در حال حاضر آمادگی کافی برای ازدواج را ندارید و خواهران تان نیز ممکن است از این اقدام شما استقبال نکنند، دوم اینکه ممکن است او دارای نظر موافق برای ازدواج با شما نباشد، سوم اینکه در صورت احتمال ازدواج ممکن است با بروز کمترین اختلاف در زندگی مشترک به خاطر پیش‌قدم شدن مورد سرزنش و بازخواست قرار بگیرید، بنابراین بهتر است با کمک ۱ واسطه مطمئن به طور غیرمستقیم از نظرات او آگاه شوید و در صورت مثبت بودن نظر او از طریق واسطه مربوطه، ترتیب اقدامات مقدماتی از طرف او داده شود.

چنانچه او نظر مثبتی نداشت، چون اقدام غیرمستقیم بوده، خدشه‌ای به شما وارد نمی‌شود. پس از آن می‌توانید با کنترل احساسات ( عدم ابراز احساسات ) و سعی در فراموش کردن او با استفاده از مرور زمان و انتخاب فرد جایگزین واجد شرایط جهت ازدواج اقدام کنید.

ارسال دیدگاه