کد خبر : 529289

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۱ زمان : ۴:۰۰

ادعای عرب نیوز: مردم عربستان ایران را خطرناک‌تر از داعش می‌دانند

“دیوید پولاک،” از موسسه امور خاور نزدیک در واشینگتن، نظرسنجی از مردم عربستان به عمل آورد که در دو پرسش مختلف نظر آنها را درباره تهدیدات داعش و ایران جویا شده است. اعلام نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم عربستان نسبت به ایران نظری به مراتب منفی‌تر از داعش دارند. نتایج نظرسنجی موسسه امور خاور نزدیک […]

“دیوید پولاک،” از موسسه امور خاور نزدیک در واشینگتن، نظرسنجی از مردم عربستان به عمل آورد که در دو پرسش مختلف نظر آنها را درباره تهدیدات داعش و ایران جویا شده است. اعلام نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم عربستان نسبت به ایران نظری به مراتب منفی‌تر از داعش دارند.
نتایج نظرسنجی موسسه امور خاور نزدیک نشان می‌دهد ۷۸ درصد از مردم عربستان دیدگاهی بسیار منفی درباره داعش دارند و ۱۴ درصد نسبت به تهدیدات این گروه تروریستی در آینده ابراز نگرانی کرده‌اند. در همین راستا، ۴۲ درصد از عربستانی‌ها معتقدند سیاستهای اخیر تهران در قبال ریاض منفی است و ۴۹ درصد نیز آن را بسیار منفی توصیف کرده‌اند. فقط ۱۲ درصد از کسانیکه مورد نظرسنجی قرار گرفته‌اند به بهبود روابط با ایران در سالهای آینده خوشبین هستند. نظرسنجی درمورد توافق هسته‌ای ایران نیز نتایج جالبی به دنبال داشت. ۴۲ درصد از مردم عربستان از آن به عنوان یک توافق بد یاد کردند و ۳۹ درصد آن را تاحدودی مفید دانستند.
در ادامه این مطالعه مشخص شد عربستانی‌ها، ایران، روسیه و آمریکا را عامل بی‌ثباتی در منطقه می‌دانند. دیوید پولاک در پایان اظهار داشت: مجموع نظرسنجی نشان داد داعش میان مردم عربستان از محبوبیتی برخوردار نیست؛ هرچند نفرت عربستانی‌ها از داعش هنوز به اندازه نفرت مردم چین و یا فرانسه از این گروه تروریستی نرسیده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه