کد خبر : 308841

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۴ زمان : ۱۸:۲۳

اختلاف نظر با پدر خانواده

سؤال : در سال اول دبیرستان تحصیل و در روستا زندگی می‌کنم. با پدر خانه اختلاف نظر دارم. به دلیل نبودن دبیرستان در روستای ما مدتی دچار وقفه تحصیلی شدم که آثار منفی زیادی بر روی من گذاشت، اما با توکل به خدا و همیاری اهالی اتوموبیلی برای بردن دانش‌آموزان دبیرستانی به شهر در نظر […]

سؤال :

در سال اول دبیرستان تحصیل و در روستا زندگی می‌کنم. با پدر خانه اختلاف نظر دارم.

به دلیل نبودن دبیرستان در روستای ما مدتی دچار وقفه تحصیلی شدم که آثار منفی زیادی بر روی من گذاشت، اما با توکل به خدا و همیاری اهالی اتوموبیلی برای بردن دانش‌آموزان دبیرستانی به شهر در نظر گرفته و آرزویم برآورد شد اما پدرم از الان می‌گوید اجازه ادامه تحصیل در دانشگاه را به من نخواهد داد. چون معتقد است مثل بقیه دخترها دخترهای دوستان نهایتاً باید ازدواج کنم و به امر خانه‌داری بپردازم. بنابراین تحصیلات عالیه برایم مفید نیست ولی فکر عدم ادامه تحصیل نیز مرا آزار می‌دهد و نمی‌دانم چگونه به او اثبات کنم که همه مثل یکدیگر نیستند و هر کسی در زندگی‌اش برنامه و هدفی دارد.

ف. پرهام ۱۶ ساله از خوزستان

 

پاسخ :

موضوع ادامه تحصیل شما مربوط به سال‌های آینده است. طبیعتاً پرداختن بیش از حد به آن در شرایط حاضر نه تنها تأثیر مثبتی در پی ندارد بلکه به دلیل موضع‌گیری‌های خانواده آثار منفی نیز به همراه خواهد داشت. آنچه امروز به ادامه تحصیل در آینده مربوط می‌شود تلاش برای کسب موفقیت‌های پی‌درپی تحصیلی است و اما در مسیر متقاعدکردن پدرکه باید بسیار کم‌رنگی دنبال شود لازم است به تدریج نقش سواد و تحصیلات عالیه را در تشکیل یک زندگی موفق و آگاهی از اصول بهداشتی و اجتماعی و خانوادگی مورد نیاز را به صورت عملی به او یادآور شوید. همچنین در انتخاب احتمالی همسر موافقت با شرط ادامه تحصیل را از او بخواهید.

ارسال دیدگاه