کد خبر : 2261

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۲۰ زمان : ۷:۰۰

احساس بد ایرانی‌ها به صدام حسین باعث نشد که به ایران نیایم

عصر ورزش: کرار جاسم در مورد اینکه چقدر توانایی صحبت کردن به زبان فارسی را بلد است، گفت: من متوجه می‌شوم که مردم چه چیزی می‌گویند ولی نمی‌توانم خیلی خوب صحبت کنم. وی درباره درخشش خود در تیم ملی عراق که خودش را در بازی‌های جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا معرفی کرد، گفت: آن بازی‌ها حساس […]

عصر ورزش: کرار جاسم در مورد اینکه چقدر توانایی صحبت کردن به زبان فارسی را بلد است، گفت: من متوجه می‌شوم که مردم چه چیزی می‌گویند ولی نمی‌توانم خیلی خوب صحبت کنم.

وی درباره درخشش خود در تیم ملی عراق که خودش را در بازی‌های جام ملت‌های ۲۰۰۷ آسیا معرفی کرد، گفت: آن بازی‌ها حساس بود و نخستین جامی بود که من در آن شرکت می‌کردم و قابل توصیف نبود. آن زمان در تیم الوکره قطر حضور داشتم و پس از آن به ایران آمدم.

هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال درباره قهرمانی عراق در جام ملت‌های ۲۰۰۷ گفت: ما مشکلات زیادی در کشورمان داشتیم ولی همه تلاش کردیم که به قهرمانی برسیم. در المپیک پکن هم تیم خوبی داشتیم و همه هدف مان این بود که هم‌وطنان‌مان را خوشحال کنیم.

کرار جاسم در خصوص شخصیت صدام حسین معدوم عنوان کرد: من در زمان صدام حسین بچه بودم و چیزی به خاطر ندارم اما می‌دانم که شرایط زندگی و اقتصادی مردم سخت بود. شاید در آن زمان امنیت وجود داشت ولی الان امنیت نیست.

وی در مورد اینکه احساس بد ایرانی‌ها به صدام باعث نشد که در تصمیم او برای حضور در لیگ ایران تاثیر منفی بگذارد، گفت: برعکس باید بگویم که ایران را دوست دارم. ایران کشور دوم من است و فرهنگ آن مانند عراق است. همانطور که می‌دانید من اهل نجف، شیعه و خادم اهل بیت (ع) هستم. وقتی به ایران آمدم، فرهنگ آن را مانند کشورم دیدم و خانواده‌ام و همسرم در ایران راحت هستند.

هافبک تیم فوتبال استقلال در مورد یکی از دیدارهای تیم ملی عراق با فلسطین که با استقبال زیاد مردم عراق روبرو شده بود، خاطرنشان کرد: این بازی پس از تحریم عراق توسط آمریکا، برای نخستین بار در خاک عراق برگزار می‌شد و تماشاگران انتظار زیادی برای این بازی کشیده بودند. این بازی نخستین میزبانی عراق بود.

کرار جاسم در خصوص همگروهی ایران و عراق و شکستی که عراق مقال ایران خورد، تصریح کرد: ایران مهره‌های خوبی داشت و بازی‌های خوبی انجام می‌داد. ایران در آسیا اول است و در آن بازی حق‌شان پیروزی بود.

وی که میهمان برنامه نود بود، در پاسخ به این سوال که چه بازیکنی را بهترین بازیکن ۲ ماه اخیر فوتبال ایران می‌داند، گفت: همه بازیکنان خوب هستند اما به اعتقاد من سجاد شهباززاده انتخاب من است چون جوان است و استحقاق این را دارد که در آینده موفق باشد.

هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه رئال مادرید تیم محبوب او است، در خصوص پینشهادات خارجی‌اش عنوان کرد: پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا، از تیم آیندهون هلند پیشنهاد داشتم.

وی درباره تذکر داور دیدار استقلال مقابل ذوب‌‌آهن در مرحله یک چهارم نهایی بابت هدبندی که بسته بود، گفت: بستن هدبند عادی است. زمانی که موهایم بلند شد هدبند بستم و اجازه نمی‌دهم که این موضوع در فوتبالم تاثیر بگذارد. دروازه‌بان نفت تهران هم هدبند می‌بندد و داور چیزی به او نمی‌گوید ولی به من تذکر می‌دهند. جالب است که محسن ترکی به من گفت که هدبند نمی‌بندند.

هافبک تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه چرا در بازی‌هایش فیلم بازی کرده و خودش را به زمین می‌اندازد، تصریح کرد: نیازی ندارم که فیلم بازی کنم. خوب است بدانید که برخی بازی‌ها تا ۳ روز بدنم به دلیل ضرباتی که به من وارد می‌شود، درد می‌کند. درست است که اعتراضاتی به داوران انجام می‌دهم ولی وقتی داور حقم را نگیرد، چه کسی بگیرد؟

در این گفت‌وگو تصاویری از دوران کودکی کرار جاسم پخش شد که این بازیکن عنوان کرد: پدرم فوتبالیست نبود ولی عاشق فوتبال بود و به من می‌گفت که در دوران کودکی‌ام با توپ فوتبال می‌خوابیدم. رمز پیروزی من در فوتبال پدرم بود.

کرار جاسم در مورد تصویری که وی عدد ۴ را نشان می‌دهد، گفت: با این کار برای پرسپولیسی‌ها کری خواندم.

وی درباره اینکه چرا به شکار حیوانات علاقه دارد، گفت: من در عراق صاحب مزرعه‌ای هستم که حیوانات زیادی در آن نگه داری می‌کنم. گرگی در آن منطقه نصف حیوانات من را خورده بو د که من این گرگ را شکار کردم!

هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه هر سال در ایام محرم باید نذرش را ادا کند، در خصوص اینکه چرا بیشتر بازیکنان عراقی بی‌انضباط هستند، تصریح کرد: بازیکن حرفه‌ای باید در همه مسائل حرفه‌ای رفتار کند اما برخی مواقع باید دید که بازیکن با باشگاه چه قراری گذاشته است. رسانه‌ها هم مسائل را بزرگ می‌کنند. مثلی وجود دارد که می‌گوید که با خبرنگار دوست نشوید چون ممکن است یک روی به سودت و یک روز هم به ضررت تمام شود.

کرار جاسم ادامه داد: من همیشه عصبی نمی‌شوم اما در برخی مواقع حق دارم که عصبانی شوم چون داور حقم را نمی‌دهد. من در داخل زمین بیش از حد غیرت دارم.

وی درباره محرومیت ۶ جلسه‌اش در دوران حضورش در تیم تراکتورسازی به دلیل ضربه‌ای که به کمک داور زده بود، گفت: پس از این اتفاق، وقتی فکر کردم متوجه شدم که اشتباه کردم اما من هم مظلوم واقع شدم. در اینجا باید بگویم که هواداران تراکتورسازی را دوست دارم و دوست داشتن آنها برای من خاص است. درست است که از این تیم جدا شده‌ام اما هواداران این تیم همیشه در قلب من جای دارند.

هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال در مورد موهای بلندش عنوان کرد: همیشه دوست دارم موهایم بلند باشد و فکر کنم بعضی از بازیکنان به من حسودی کنند که موهای من بلند است!

کرار جاسم در مورد درگیری‌اش با مجتبی جباری خاطرنشان کرد: مربی باید به گونه‌ای باشد که همه از او اطاعت کنند. جباری برای من عزیز و یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران است ولی برخی مواقع تصمیماتی می‌گیرد که خاص هستند. در صحنه درگیری با جباری به نیمکت تیم‌مان گفتم که من را تعویض کنند چون حرف‌هایی رد و بدل شده بود که نمی‌خواهم آنها را بگویم. پس از جدایی از استقلال به شاهین بوشهر رفتم که تصمیم اشتباهی بود چون در همان اوایل حضورم مصدوم شدم.

وی با اشاره به تعداد پاس‌ گل‌هایی که در جریان بازی‌ها می‌دهد، افزود: بازیکنی نیست که گل زدن را دوست نداشته باشد ولی دوست دارم بیشتر سازنده گل باشم.

هافبک عراقی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود وی در دیدار مقابل تراکتورسازی به عمد کارت زرد گرفت تا بتواند تیم ملی کشورش را در بازی‌های جام خلیج فارس همراهی کند، گفت: ابتدا باید به حالت من نگاه کنید و ببینید که بازیکن به من چسبیده بود و حق داشتم او را از خودم دور کنم. پیش از این دیدار به باشگاه گفته بودم که باید به این تورنمنت بروم و قبل دربی به ایران می‌آیم و مربی نیز این مسئله را پذیرفت.

کرار جاسم درباره شکست استقلال در دربی ۷۹ گفت: من ناراحت این شکست بودم چون باخت حق استقلال نبود. به اعتقاد من استقلال بهترین تیم ایران است و بازیکنان یکدلی داریم. ما مدافعان خوبی داریم و اشتباهات در فوتبال روز دنیا هم وجود دارد. ما بیشتر بازی‌ها به اشتباهات خودمان می‌بازیم. هواداران استقلال باید پشت تیم باشند و پس از شکست خیلی زود با ناراحتی ورزشگاه را ترک نکنند.

وی در پایان درباره الگوی فوتبالی‌اش در ایران گفت: فوتبال علی کریمی را دوست دارم. او بازیکن بزرگی بود و در قطر مقابل او بازی کرده بودم.

 

منبع : سایت خبری تحلیلی عصر ورزش

ارسال دیدگاه