کد خبر : 488190

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۷ زمان : ۱۶:۵۳

احتمال رد توافق‌نامه از سوی کنگره آمریکا

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان؛ با توجه به درخواست کنگره آمریکا برای مهلت ۶۰ روزه برای بررسی توافق‌نامه میان ایران و گروه ۵ به علاوه ۱، کنگره آمریکا گفته است که این احتمال وجود دارد توافق‌نامه مورد تأیید آنها قرار نگیرد. به همین دلیل جاش ارنست سخن‌گوی کاخ سفید به کنگره آمریکا هشدار داده […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان؛ با توجه به درخواست کنگره آمریکا برای مهلت ۶۰ روزه برای بررسی توافق‌نامه میان ایران و گروه ۵ به علاوه ۱، کنگره آمریکا گفته است که این احتمال وجود دارد توافق‌نامه مورد تأیید آنها قرار نگیرد.

به همین دلیل جاش ارنست سخن‌گوی کاخ سفید به کنگره آمریکا هشدار داده است که نظر منفی آنها به این جمع بندی مذاکرات، موجب ضعیف شدن موقعیت آمریکا در تمام عرصه‌های بین‌المللی خواهد شد.

جاش ارنست گفت: تاثیر تحریم‌های بین‌المللی بوده که ایران را به پای میز مذاکره آورد و رأی منفی کنگره موقعیت ناشی از برگشت‌پذیری نظام تحریم‌ها را حذف خواهد کرد.

جاش ارنست تحریم‌های برگشت‌پذیر را این گونه می‌داند که تهدیدی است که پایبندی ایران به توافق را تا همیشه تضمین می‌کند.

روز جمعه نماینده کنگره آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد که در آن بیانیه گفته بود که جمهوری خواهان و ۲ سوم از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، این توافق‌نامه را نخواهد پذیرفت.

ارسال دیدگاه