کد خبر : 2210

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۹/۱۸ زمان : ۷:۰۰

اثرات سوء موبایل در بدن

توسعه و پیشرفت روزافزون مخابرات در زمینه موبایل باعث شده است که خطرات فرکانس گیرنده و فرستنده بر روی سلامتی انسان مورد توجه همگان قرار گیرد. سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) برای بررسی عوارض تلفن، موبایل، مرکز تحقیقات وسیعی را در لندن بنا نهاده که شامل ۴۵ سازمان ملی و دانشگاهی است که وظیفه […]

توسعه و پیشرفت روزافزون مخابرات در زمینه موبایل باعث شده است که خطرات فرکانس گیرنده و فرستنده بر روی سلامتی انسان مورد توجه همگان قرار گیرد.

سازمان جهانی بهداشت ( WHO ) برای بررسی عوارض تلفن، موبایل، مرکز تحقیقات وسیعی را در لندن بنا نهاده که شامل ۴۵ سازمان ملی و دانشگاهی است که وظیفه تحقیق و بررسی اثرات فرکانس و امواج بر روی حیوانات و انسان را دارند. در خصوص تأثیرات درازمدت این امواج بر بدن می‌توان به تهوع، سردرد، اختلالات خواب، و تغییرات الکتروانسفالوگرافی اشاره کرد.

 

عوارض جانبی موبایل اثرات سوء موبایل در بدن

 

گزارش‌هایی نیز از سقط جنین، اختلالات خونی و کروموزومی در این خصوص وجود دارد. شبکیه و مردمک چشم نیز نسبت به فرکانس‌های حاصل از تلفن همراه بسیار حساس می‌باشند. و در بررسی‌های انجام شده بر روی حیوانات مشخص شده که این امواج باعث رشد تومورها می‌شوند ولی روی سلولهای سرطانی و موتاسین (جهش) اثری نداشته است.

و به هر جهت اثراتی سویی که موبایل در درازمدت بر روی سلامتی انسان اثر می‌گذارد، همواره مورد سؤال و بررسی قرار دارد.

ارسال دیدگاه