کد خبر : 6000

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۱/۱۹ زمان : ۷:۵۷

اتحاديه اروپا : تا ۳۰ ژوئن با ایران توافق می‌کنیم

خانم ري در پاسخ به اين سوال که آيا طرفين مي‌توانند تا ۳۰ ژوئن (۹ تير) به توافق جامع دست يابند يا نه، گفت: «اطمينان داريم که مي‌توانيم برسيم.» هيأت‌هاي ديپلماتيک ايران و کشورهاي موسوم به گروه ۱+۵ پنجشنبه (۱۳ فروردين ماه) اعلام کردند به تفاهمي بر سر چارچوب توافق نهايي رسيده‌اند که قرار است […]

خانم ري در پاسخ به اين سوال که آيا طرفين مي‌توانند تا ۳۰ ژوئن (۹ تير) به توافق جامع دست يابند يا نه، گفت: «اطمينان داريم که مي‌توانيم برسيم.»

هيأت‌هاي ديپلماتيک ايران و کشورهاي موسوم به گروه ۱+۵ پنجشنبه (۱۳ فروردين ماه) اعلام کردند به تفاهمي بر سر چارچوب توافق نهايي رسيده‌اند که قرار است زيربناي ادامه رايزني‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده ۳۰ ژوئن (۹ تيرماه) باشد.

بيانيه مشترکي که «محمدجواد ظريف» وزير خارجه ايران و «فدريکا موگريني» مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا در لوزان قرائت کردند به مشخص کردن رئوس چارچوبي مي‌پردازد که طرفين براي توافق نهايي به آن رسيده‌اند.

علاوه بر اين، ايران و آمريکا همزمان سندهاي جداگانه و متفاوتي منتشر کرده‌اند که به شرح جزئياتي از مفاد مورد توافق طرفين مي‌پردازد. محمد جواد ظريف سند طرف آمريکايي (فکت‌شيت) را رد کرده و آن را تلاش طرف آمريکايي براي مصادره به مطلوب تفاهم ياد شده خوانده است.

.

منبع : قدس آنلاین

ارسال دیدگاه