کد خبر : 524073

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ زمان : ۱۹:۰۰

ائتلاف هاشمی، روحانی و حسن خمینی منتفی است

ایسنا : حجت‌الاسلام والمسلمین تیمورعلی عسگری، اظهار کرد: واکنش آیت الله هاشمی به برخی از بحث‌های مطرح شده نه تقابل که بر تعامل فعال است. وی درباره آن‌چه مبنی بر «طرح سه‌گانه هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی در انتخابات خبرگان» گفته می‌شود نیز اظهار کرد: اگرچه در عالم سیاست هر چیزی امکان دارد، اما من […]

ایسنا : حجت‌الاسلام والمسلمین تیمورعلی عسگری، اظهار کرد: واکنش آیت الله هاشمی به برخی از بحث‌های مطرح شده نه تقابل که بر تعامل فعال است.

وی درباره آن‌چه مبنی بر «طرح سه‌گانه هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی در انتخابات خبرگان» گفته می‌شود نیز اظهار کرد: اگرچه در عالم سیاست هر چیزی امکان دارد، اما من این موضوع را از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پرسیدم و ایشان فرمودند که این بحث منتفی است.

وی با بیان این‌که «وجود هاشمی رفسنجانی با انقلاب و نظام عجین است»، تصریح کرد: ایشان از ارکان نظام است و از آغاز در کنار امام راحل و مقام معظم رهبری و از موسسین انقلاب اسلامی هستند و از این رو جایگاه ایشان هم در خبرگان رهبری و هم در مجمع تشخیص مصلحت نظام، بی‌بدیل است.

مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخاب شایسته حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری انقلاب اظهار کرد: با وجود آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود که این تدبیر درست شکل گرفت. از این رو است که آیت‌الله هاشمی در گفت‌و گو با یکی از رسانه‌های خارجی فرمودند که آیت‌الله خامنه‌ای مایه حیات و استمرار نظام مقدس اسلامی ایران هستند و نه در آن مقطع تعیین رهبری و نه در امروز همانندی برای ایشان نداریم.

وی با بیان این‌که «دلواپسان دلواپس خود هستند»، تصریح کرد: اخوت و دوستی بین رهبری و آیت‌الله هاشمی از نوع ایمانی است و اساس این اخوت ایمانی، مبتنی بر دین و مبارزات دینی است.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «انقلاب اسلامی همیشه با فراز و فرودهایی روبرو بوده است» خاطرنشان کرد: آیت‌الله هاشمی در همه این سال‌ها در کنار انقلاب بوده، هست و خواهد بود.

عسکری تاکید کرد: استمراز نظام بدون حضور مردم امکان‌پذیر نیست، از همین رو است که پیامبر اکرم(ص) به اما علی(ع) می‌فرمایند که مهم مردم و خواست مردم است. متاسفانه برخی‌ها به گونه‌ای بر اسلامیت نظام تاکید می‌کنند که انگار که مردم، هیچ‌اند در حالی که در تفکر اسلام و تفکر شیعی، انتخاب از جانب خداوند است اما بیعت مردم نیز چنان‌که در حکومت امام علی(ع) می‌بینیم، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان این‌که «مکتب امام(ره) مبتنی بر اسلامیت و جمهوریت است»، گفت: این فلسفه امام راحل هم ریشه دینی و هم ریشه عقلانی دارد؛ البته برخی‌ متاسفانه رای ملت را تزئینی می‌دانند و از همین رو حتی به امام راحل نیز تهمت می‌زنند و می‌گویند که امام به ناچار از رای مردم سخن گفته در حالی که امام خمینی(ره) مرد خدا بود و اهل تعارف نبود.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: حمایت هاشمی از رهبری بر پایه مبانی دینی و عقیدتی توام با اعتقادات و آینده‌نگری است.

مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از شرکت قطعی هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات مجلس خبرگان خبر داد و افزود: ایشان بدون شک در انتخابات خبرگان رهبری کاندیدا می‌شوند اما نه برای انتخابات مجلس و نه برای خبرگان لیستی نخواهند داد.

ارسال دیدگاه