کد خبر : 496508

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ زمان : ۸:۰۰

آینده پر ابهام علی دایی در صبا

انتخاب علی دایی این بار کمی غیر معمول بود. در اغلب اوقات او برای نامش انتخاب می شود نه کارنامه مربی گری اش. اما سرمربی فصل قبل پرسپولیس که در هفته هفتم از این تیم اخراج شد پس از رد پیشنهاد ملوان، به صبای قم بله را گفت تا این بار شانسش را در جای […]

انتخاب علی دایی این بار کمی غیر معمول بود. در اغلب اوقات او برای نامش انتخاب می شود نه کارنامه مربی گری اش. اما سرمربی فصل قبل پرسپولیس که در هفته هفتم از این تیم اخراج شد پس از رد پیشنهاد ملوان، به صبای قم بله را گفت تا این بار شانسش را در جای دیگری امتحان کند. صبا وضعیت مالی چندان مطلوبی ندارد اما گفته می شود یک تیم اقتصادی قوی که گویا از نزدیکان دایی هم بشمار می روند، قصد خرید این تیم از استانداری قم را دارند. اما اگر پول هم به اندازه کافی برسد، چه مهره هایی حاضرند به صبا بروند؟ اصلا چند مهره خوب بیرون مانده اند؟

حامد لک نخستین بازیکنی بود که با دایی صحبت کرد و حالا زمزمه حضور سامان آقازمانی هم به گوش می رسد. رضا حقیقی هم شب گذشته به عضویت صبا درآمد. در تیم فنی هم در یک حرکت عجیب و غریب، مهدی تارتار به عنوان سرمربی حاضر شد یک پله نزول کند و در همین تیم زیر نظر دایی مربی گری کند! اما باقی افراد تیم فنی، همان هایی هستند که همیشه کنار دایی دیده می شدند. محمد دایی بدون هیچ کارنامه و شناسنامه ای و فقط بخاطر رانت برادری کنار اوست، بهزاد غلامپور هم قطعا از حالا یک پای مشترک همه شادی گل ها خواهد بود. از این رو با توجه به متوسط بودن قدرت صبا در بازیکن و تنها بودن دایی بر روی نیمکت به نظر می رسد سرمربی فصل قبل سرخ ها کار سختی را در قم پیش رو داشته باشد.

از سویی او همه کارهای اقتصادی اش در تهران جریان دارد و بدون شک هرگز در قم زندگی نمی کند. به نظر می رسد او همانند خیلی از مربیان سابق صبا، روزانه مسیر تهران تا قم را طی کند و همین امر در دراز مدت باعث می شود که قمی ها این تیم را از خودشان ندانند و حس بومی گری به آن نداشته باشند.

علی دایی مربی ارزان قیمتی نیست. گران بودنش هم ربطی به کارنامه اش ندارد چرا که رزومه اش آنچنان قوی نیست اما او برای خودش برند به حساب می آید و مدیران فوتبالی و اقتصادی با اهداف مختلف به سراغش می آیند. همانطور که سه فصل قبل بابک زنجانی با یک قرارداد میلیاردی به سراغ او آمد و در دو فصل قبل هم هر سال بالای یک میلیارد تومان از پرسپولیس گرفت. در این فصل هم بدون شک رقمی نزدیک به همین اعداد گرفته است اما هیچ ضمانتی دال بر موفقیتش وجود ندارد.

با توجه به شاخص های مربی گری اش ، نمی توان به وی لقب مربی مولف داد اما در جوانگرایی دارای ریسک پذیری بالائیست. شاید تنها نقطه قوت او همین موضوع به حساب بیاید. دایی به بسیاری از دوستان دور و نزدیکش ماموریت می دهد تا بازیکنان جوان در لیگ های امید و همچنین لیگ دسته یک را زیرنظر بگیرند و به او معرفی کنند. با این متد در راه آهن و پرسپولیس، بسیاری از بازیکنان جوان را معرفی کرد اما موفقیت او در امر مربی گری چندان زیاد نبود.

صبا همانند پرسپولیس از مهره های آنچنانی برخوردار نیست و اگر دایی خوب نتیجه نگیرد شاید این تیم همانند چند فصل اخیر در زمره تیم های فانوس بدست باشد.

خرید های صبا در یکی دو روز باقی مانده تا پایان فصل نقل و انتقالات می تواند تاثیر بسزایی در آینده کاری دایی داشته باشد.اگر این خریدها کماکان از جنس لک و آقازمانی باشند آن وقت شاهد یک شکست دیگر در کارنامه مربی گران قیمتی خواهیم بود که فعلا نان نامش را می خورد تا توانایی هایش در مربیگری .

منبع : بولتن نیوز

ارسال دیدگاه