کد خبر : 527782

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۷/۱۶ زمان : ۲:۰۰

آیت‌اله‌العظمی نوری‌ همدانی: به مذاکره‌کنندگان تهمت زده نشود

۲ آیت‌الله نوری‌همدانی برجام را مسئله‌ای تاریخی دانست و گفت: باید برجام را با توجه به منافع دولت و ملت بررسی کرد تا آیندگان از تصویب برجام انتقاد نداشته باشند. این مرجع تقلید در جلسه درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار کرد: قرائت قرآن‌کریم به تنهایی کافی نیست، بلکه عمل به آن بسیار […]

نوری همدانی آیت‌اله‌العظمی نوری‌ همدانی: به مذاکره‌کنندگان تهمت زده نشود۲
آیت‌الله نوری‌همدانی برجام را مسئله‌ای تاریخی دانست و گفت: باید برجام را با توجه به منافع دولت و ملت بررسی کرد تا آیندگان از تصویب برجام انتقاد نداشته باشند.
این مرجع تقلید در جلسه درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار کرد: قرائت قرآن‌کریم به تنهایی کافی نیست، بلکه عمل به آن بسیار مهم است.
وی با اشاره به فاجعه منا و تأکید بر شناسایی و مجازات مقصران اصلی این حادثه، گفت: باید مدیریت مکه و مدینه از دست آل سعود خارج شود، چراکه عربستان، این دو مکان الهی را به صورت قبیله‌ای اداره می‌کند، در حالی که این نوع مدیریت، مربوط به عصر جاهلیت است.
این مرجع تقلید با اشاره به رابطه تنگاتنگ آل سعود با آمریکا، خاطرنشان کرد: هیچ ظلمی بالاتر از کشتار کودکان و زنان و تخریب مساجد نیست.
آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «جهان امروز ناآرام است» تصریح کرد: طلاب در مباحث تبلیغی باید به این مسائل توجه داشته و به مردم تذکر دهند.
این استاد درس خارج حوزه در بخش دیگرd از سخنان خود به موضوع برجام اشاره کرد و گفت: تیم مذاکره کننده ایرانی، اشخاصی امین هستند، اما به گروه‌های مذاکره کننده دیگر کشورها نمی‌توان اطمینان کرد، چراکه آنان چندین بار خلاف وعده‌های خود عمل کرده‌اند.
این مرجع تقلید تأکید کرد: در موضوع برجام باید با همدلی و وحدت از هرگونه اختلاف پرهیز شود.
وی با تأکید بر رعایت خطوط قرمز تصریح کرد: هیچگاه اجازه نخواهیم داد که کشورهای دیگر از مراکز نظامی ایران بازدید و با دانشمندان هسته‌ای ما گفت‌وگو کنند.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: بررسی کنندگان برجام باید بدانند که این موضوع به عنوان سندی خواهد ماند، لذا به گونه‌ای بررسی کنند که آیندگان از کار ما اشکال نگیرند.
آیت‌الله نوری‌همدانی با تأکید بر توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در روند بررسی برجام، تصریح کرد: تأکید می‌کنیم که نباید به مذاکره کنندگان حمله شده و تهمت زنند، بلکه باید در فضایی به دور از اختلافات، مشکلات و اشکالات را برطرف کنند.
این استاد درس خارج حوزه با تأکید بر عدم فراموشی حادثه منا و مسجدالاقصی، بیان کرد: آل سعود باید پاسخگوی کشتار مردم مظلوم یمن بوده و به جنایات خود پایان دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مبلغان مجالس حسینی، اظهار کرد: روحانیون باید برای تبلیغ دین به تمام مسائل آگاهی داشته و با ذوق و ابتکار به این امر بپردازند.
وی با تأکید بر تواضع روحانیون در برابر مردم، گفت: از آنجایی که کل یوم عاشوراست، طلاب باید افکار یزیدی را که امروز در جامعه وجود دارد، با رفتار و سخنان خود از بین ببرند.
این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اهل بیت (ع) تاکید ویژه‌ای بر احیای مبانی دینی داشته‌اند که در این راستا باید تلاش کنیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترویج دهیم.
آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به این‌که «طلاب شاگردان امام عصر (عج) هستند» گفت: طلاب باید در مسیر ائمه اطهار (ع) گام بردارند.
منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )
ارسال دیدگاه