کد خبر : 525377

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ زمان : ۸:۰۱

آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران : حمله به شورای نگهبان چیزی جز دشمن شادی بدنبال ندارد

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته شهر تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: این هفته، هفته تجلیل از دو شهید والامقام، عبد صالح، خدمتگزار، و اسطوره بی‌غرور و بی‌تکلف است. شهید رجایی و شهید باهنر افرادی ولایتمدار به […]

به گزارش مجله اینترنتی تازه‌های جهان ، آیت‌الله کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته شهر تهران که در دانشگاه تهران برگزار شد، با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: این هفته، هفته تجلیل از دو شهید والامقام، عبد صالح، خدمتگزار، و اسطوره بی‌غرور و بی‌تکلف است. شهید رجایی و شهید باهنر افرادی ولایتمدار به معنای واقعی بودند آنها ساده‌زیست واقعی بودند و عمرشان را با خدا معامله کردند.
وی ادامه داد: امروز ای کاش همه مسئولین بدانند که این مسئولیت‌ها گذرا است امیدوارم به گونه‌ای مسئولیت‌های خود را اداره کنند که در مسئولیت‌ها خدا را نشان دهند نه خودشان را همچون شهید رجایی و شهید باهنر.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کارنامه شهید رجایی و شهید حجت‌الاسلام باهنر با خون زلالشان امضا شد و به خیل شهیدان پیوستند و دولت‌های بعدی سعی کردند که همان خط آنها را ادامه دهند.
وی با اشاره به تقارن هفته دولت با میلاد امام رضا (ع) گفت: امیدوارم امسال دولت برای مردم این باور را ایجاد کند که آنها تشنه قدرت نیستند بلکه عاشق خدمت هستند.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: از زحمات دولت در ابعاد مختلف تشکر می‌کنیم دولت یازدهم توانسته است گام‌های مهمی را در مهار تورم، نوسانات ارزی و طرح سلامت و بهداشت عمومی بردارد. که این کارهای برجسته و مثبتی بوده که از سوی دولت یازدهم صورت گرفته است.
وی در ادامه به انجام مذاکرات هسته‌ای و هشدارهای مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: هشدارهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب همیشه در مذاکرات موید و به موقع بوده است و با این هشدارها امروز این دولت توانست مذاکرات را به جایی برساند و از مراحل فرسایشی خارج کند که این امر جای تقدیر دارد.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: دشمن در پس تحریم و توافق به دنبال نفوذ در کشور است و در زمینه سیاست همچون حوادث فتنه ۸۸، به دنبال ایجاد دودستگی، چند دستگی و سوء ظن در بین مردم کشورمان هستند.
وی ادامه داد: دشمن از دیرباز در عرصه فرهنگی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است و امروز هم تمام تلاش آنها در جنگ فرهنگی آن است که ملت ما را از روحیه انقلابی، گفتمان امام (ه)، استکبارستیزی، کفرستیزی و شهادت‌طلبی باز دارد.
آیت‌الله صدیقی خاطر نشان کرد: امروز آمریکا و سردمداران غربی در دنیا ایجاد خشونت می‌کنند و به دنبال آن هستند تا اسلام عاطفی، منطقی، عقلانی و وحیانی را اینگونه نمایش دهند که کارهای بی‌دین‌های در طول تاریخ بوده است. ما در عمل جلوی داعش می‌ایستیم ولی آمریکایی‌ها و غربی‌ها فرهنگ‌سازی داعش را انجام می‌دهند.
وی در ادامه به دوران پساتحریم اشاره کرد و افزود: مسئولان کشور فکر نکنند امروز که توافق شده سیاست‌ها و رفتار آمریکا و کشورهای غربی عوض شده است. آنها آدمخوار، جگرخوار، دین‌ناپذیر و به دنبال نابودی نظام ما هستند و همه هدفشان این است که معنویت را از جامعه بشر حذف کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امروز باید مدیریت کلان کشور یعنی قوه قضائیه، قوه مجریه و قوه مقننه به دنبال ریشه‌کن کردن مواد مخدر به خصوص مواد صنعتی باشند. امروز بی‌بند و باری‌ها، ازدواج سپید و بالا رفتن سن ازدواج همه به دلیل مشکلات فرهنگی در کشور است. امروز اگر دانشگاه مختلط و بی‌حجابی در کشور نبود جوانان به دنبال تشکیل خانواده می‌رفتند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران بر ضرورت قانونگرایی تاکید و تصریح کرد: در شرایط تنگ نباید قانون را کمرنگ کنیم. قانون حفاظ و سنگر امنیت ما است و همه باید در همه شرایط ولایتمدار باشند و حرمت مرزهایی که قوانین کشور را حفظ می‌کنند نگه دارند.
وی شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری را سنگرهای حفاظ عمود کشور عنوان و خاطرنشان کرد: دولت قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نیز جزو سنگرهای این کشور هستند. بنابراین حمله به اینها دردی را دوا نکرده و فقط دشمن را شاد می‌کند. چرا باید حفاظ‌ها و دیوارها را برای دست‌اندازی دزدها باز نگه داریم.
آیت‌الله صدیقی ادامه داد: باید بچه دهاتی هم بتواند به دانشگاه برود. باید استعدادهای خفته‌ای که شناسایی نشده شناسایی شود. باید مجالی به شکوفایی این استعدادها داد تا زمینه را برای ظهور امام زمان (عج) فراهم کنیم.
وی در ادامه علم، آگاهی، تخصص،‌مهارت، مدیریت در کار، سعه صدر، رعایت عدالت و عدم تبعیض را از ویژگی‌های مسئولان دولتی برشمرد و خاطرنشان کرد: اساسا بنده این تریبون را تریبون سازندگی می‌دانم و نظر به هیچ کسی ندارم. با همه ما، قضات، نمایندگان مجلس، استانداران، فرمانداران متوجه تبعیض باشند چرا که تبعیض خلاف دین و شرع است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: باید در انتصاب‌ها دقت کنیم که تبعیضی صورت نگیرد که یک گروه خاص امور را به دست بگیرد چرا که این قابل قبول نیست.
آیت‌الله صدیقی بر ضرورت اجرای قوانین برای آحاد جامعه تاکید کرد و گفت: باید قوانین در مورد دزدی که آفتابه می‌دزدد با آن گردن کلفتی که تخلف می‌کند یکی باشد و این جزو تاکیدات امیرالمومنین بوده است. به عبارتی دیگر باید اجرای قانون و قوانین جزایی به طور یکسان در مورد همه اجرا شود.
وی در مورد پیشرفت علمی کشورمان نیز گفت: دولت جدید هم توانسته درجه علمی را حفظ کند اما روند شتاب علم نیازمند اهتمام جدی‌تر است. ما نباید از غافله علم دنیا عقب بمانیم. اگر یک روز توقف کنیم دیگر به آنان نمی‌رسیم.
خطیب موقت نماز جمعه تهران به حوادث یمن و مردم مظلوم اشاره و اظهار کرد: مسئله یمن جزو مطالب جانسوز است. این شورای امنیت مرده سازمان ملل بی‌خاصیت حامی دزدان و متجاوزین فقط نشسته و تماشا می‌کنند و یک ملت زیر حملات سنگین آل سعود دست و پا می‌زنند.
آیت‌الله صدیقی به نقشه دشمن برای تجزیه عراق پرداخت و گفت: صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها داعیه تجزیه سوریه، عراق و یمن را دارند. اینها بنا دارند ما را تجزیه کنند تا یک حاکم وابسته که بر طبق دستورات آنها عمل کنند جایگزین کنند.
وی تصریح کرد: مسئله حج یک قصد است و همه مقاصد به خدا ختم می‌شود و بسیار نیکوست قدم زدن به سرزمین وحی و قدم زدن به عرفاتی که امام زمان در آن حضور فیزیکی خواهد داشت.
خطیب موقت نماز جمعه تهران خطاب به حجاج گفت: محور اصلی جهان اسلام مسئله فلسطین است و این هرگز فراموش نشود چرا که ام‌الفساد منطقه صهیونیست‌ها هستند اگر مشکل صهیونیست‌ها حل شود مشکل داعش و دیگر مشکلات خود به خود رفع می‌شود.
وی ادامه داد: دومین موضوع که حجاج باید مدنظر داشته باشند اسلام محمدی به جای اسلام آمریکایی و تشیع لندنی است تا جهان اسلام با اسلام واقعی و ناب آشنا شوند که اسلام زندگی و رأفت است.

منبع : خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه