کد خبر : 4584

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۲ زمان : ۱۳:۴۶

آیت‌الله خاتمی: آمریکا توان تحقیر ملت ایران را ندارد

آیت‌الله سیداحمد خاتمی ظهر امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن تبریز، با بیان اینکه هر ساله راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام‌هایی دارد، اظهار داشت: راهپیمایی امسال دو پیام یعنی بیعت و اتمام حجت دارد. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز مردم ایران با شرکت باشکوه و با نشاط خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن در […]

آیت‌الله سیداحمد خاتمی ظهر امروز در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن تبریز، با بیان اینکه هر ساله راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام‌هایی دارد، اظهار داشت: راهپیمایی امسال دو پیام یعنی بیعت و اتمام حجت دارد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز مردم ایران با شرکت باشکوه و با نشاط خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن در حقیقت رزمایش و مانوری را انجام دادند، افزود: امروز ملت ایران به دنیا نشان دادند که همان ملت ۳۶ سال پیش هستند و تا آخرین نفس، نفر و آخرین قطره خون، پای انقلاب‌شان ایستاده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این مردم آمده‌اند تا بگویند ما چند بیعت داریم، بیعت با اسلام و دین و مکتب که امام عزیز هم گفت تمام مقصد ما، مکتب ماست. معنای این بیعت این است که از دین و مکتب جدا نخواهیم شد و حضور جوانان و نوجوانان و حضور پرشورشان امروز در این راهپیمایی نشان‌دهنده این حقیقت است که این امیدهای انقلاب دلداده دین و پیامبر اسلام هستند و وجودشان سرشار از عشق به رسول خداست.

آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: بیعت دوم بیعت با ولایت است، مردم برکات ولایت فقیه را دیده‌اند و اصل انقلاب نیز به برکت ولایت فقیه پیروز شده و در طول ۳۶ سال هم خیمه انقلاب، اصل رکین ولایت فقیه بوده است. این مردم آمده‌اند تا بگویند حرف ما حرف ولایت است و موضع ولایت، موضع ماست.

وی به فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: چند سال پیش در دوره فتنه، یک بار که در تبریز حضور داشتم، دیدم این شعار را می‌دادید که “این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده” امروز هم بعد از چند سال شما عشق و ارادت خود را به ولایت به اثبات می‌رسانید. این یعنی بیعت با ولایت، یعنی خارجی‌های مغرض و ناآگاهان داخلی بدانند جان، گوشت، پوست و خون این ملت با ولایت است و از ولایت جدا نخواهد شد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بیعت سوم با شهیدان است، این مردم آمده‌اند تا به روح بلند شهیدان بگویند که راهشان پرصلابت تر از همیشه و برای اعتلای آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت و پرچم سرخ آن‌ها هرگز زمین نخواهد ماند. مردم ایران در این روز و با حضور در راهپیمایی باشکوه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آمده‌اند تا بگویند که‌ می‌دانند تمام دنیا با ایران اسلامی طرف است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی بمب اتم ندارد، ایران ما اسلام را دارد، ایران ما پرچم بر اهتزاز درآمده اسلام را دارد و دنیای استکبار نیز خیز گرفته و خواهان رویارویی با اسلام است ولی این ناآگاهان و مغرضان و هتاکان بدانند، ملت بزرگ ایران تا پای جان از آرمان‌های انقلابی و اسلامی خود دفاع خواهند کرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: در روزهای اخیر مسئولان آمریکایی لجن پراکنی‌های زیادی کرده و در پی تحقیر ملت بزرگی هستند که دنیای استکبار را تحقیر کرده است، اما باید بدانند توان تحقیر این ملت را ندارند. این ملت، ملت عاشورایی است و درس عزت را از حسین (ع) آموخته و شعارش “هیهات من الذله” است.

امام جمعه موقت تهران افزود: خارجی‌‌ها می‌خواهند با تحقیر ملت ایران را خسته کنند ولی ملت ایران دشمنان خود را خسته کرده و خود هیچ‌گاه خسته نخواهد شد و نشاط این ملت در جهاد و در حضور در صحنه است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ اشاره کرد و اظهار داشت: درحال حاضر مذاکرات به بخش حساس خود رسیده است، گروه ۱+۵ و به‌ویژه آمریکا در پی فریبی بزرگ هستند و می‌خواهند توافقات را دو مرحله‌ای کنند ولی رهبر معظم انقلاب فرمودند که توافق باید یک مرحله‌ای و با حذف تمام تحریم‌ها باشد.

.

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه