کد خبر : 529463

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ زمان : ۸:۰۰

آیا کودک من لوس بار آمده است؟

ناهیدازغندی روان‌شناس کودک اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی کودکان نیاز به محبت بوده که باعث اعتمادبه‌نفس و شادابی کودک شده که رعایت نکاتی باعث می‌شود تا این محبت به اندازه و به‌جا با تأثیرات مثبت برروی فرزندان اعمال شود. وی در ادامه اضافه کرد: محبت را هرگز نباید با آسان گیری و توجه بیش […]

کودک لوس آیا کودک من لوس بار آمده است؟
ناهیدازغندی روان‌شناس کودک اظهار کرد: یکی از نیازهای اساسی کودکان نیاز به محبت بوده که باعث اعتمادبه‌نفس و شادابی کودک شده که رعایت نکاتی باعث می‌شود تا این محبت به اندازه و به‌جا با تأثیرات مثبت برروی فرزندان اعمال شود.
وی در ادامه اضافه کرد: محبت را هرگز نباید با آسان گیری و توجه بیش از حد به کودک اشتباه گرفت و باید حدومرز این دو مورد تعیین و سوء‌تعبیرها از میان برداشته شود.
ازغندی تأکید کرد: محبت واقعی را از محبت غیرواقعی باید تشخیص داد به طوری که والدینی که در مقابل خواسته کودک خود از جملهتهیه اسباب بازی‌های گران قیمت با وجود مشکلات مالی اقدام می‌کنند، نه‌تنها ذره‌ای از محبت را برای کودک تأمین نمی‌کند بلکه او را لوس بارآورده که هرگز جای محبت خالصانه را برای او نخواهد گرفت.
این روان‌شناس در پایان گفت: محبت خالصانه به کودک در درجه اول نیازمند والدینی بوده که نسبت به خود نیز با علاقه و محبت رفتار می‌کنند تا بدین‌ترتیب فرزندانشان در بزرگسالی محبت را آموخته و به دیگران ابراز احساسات کنند.
ارسال دیدگاه