کد خبر : 3483

تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۱ زمان : ۷:۴۹

آیا می‌دانید که …

سطح ویتامین ث در کودکانی که والدین آنها سیگاری هستند در مقایسه با سایر کودکان پایین‌تر است. به گزارش سایت بهداشتی و درمانی رویترز، در خون کودکانی که پدر و مادرانشان در معرض دود حاصل از سیگار قرار می‌دهند، تجمع ویتامین ث کمتر از کودکان دیگر است. سیگارکشیدن و دود حاصل از آن باعث کاهش […]

سطح ویتامین ث در کودکانی که والدین آنها سیگاری هستند در مقایسه با سایر کودکان پایین‌تر است. به گزارش سایت بهداشتی و درمانی رویترز، در خون کودکانی که پدر و مادرانشان در معرض دود حاصل از سیگار قرار می‌دهند، تجمع ویتامین ث کمتر از کودکان دیگر است. سیگارکشیدن و دود حاصل از آن باعث کاهش ویتامین ث در افراد سیگاری و اطرافیان می‌شود. این در حالی است که دانشمندان هشدار می‌دهند مادرانی که در دوران حاملگی به سر می‌برند باید به شدت از کشیدن سیگار خودداری کنند.

 

در پدران مبتلا به دیابت احتمال کم بودن وزن فرزندان بسیار زیاد است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، فرزندان پدرانی که به این بیماری مبتلا هستند به طور متوسط ۱۸۶ گرم کمتر از سایر کودکان است. و برعکس زنان دیابتی بیشتر احتمال دارد صاحب فرزندان با وزن بیش از حد معمول باشند.

دود سیگار حاوی ترکیبات مختلفی است که با مکانزیزمهای مختلفی روی سیستم قلب و عروق اثر می‌گذارد. سازمان بهداشت جهانی برای کشیدن سیگار هیچ آستانه سلامتی را تعریف نکرده است.

مصرف حتی یک سیگار را مضر می‌دانند. سیگار به دلیل داشتن ترکیبات سمی باعث درگیری عروق کرونر و در نتیجه سکته قلبی می‌شود. همچنین باعث تشدید امراضی چون دیابت و هیپوتانسیان می‌شود.

ارسال دیدگاه