کد خبر : 469721

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ زمان : ۷:۱۶

آیا سرطان تخمدان ارثی است ؟

نشانه های اولیه سرطان تخمدان تا حدی مبهم و گنگ هستند. ولی خونریزی بین فواصل عادت ماهانه، احساس فشار، دردناک شدن ناگهانی و جدید عادت های ماهانه یا احساس درد در هنگام نزدیکی، همگی از علائم این نوع سرطان به شمار می‌آیند. علائم بعدی شامل خستگی مفرط و تورم شکم می‌شود. احتمال موروثی بودن این […]

نشانه های اولیه سرطان تخمدان تا حدی مبهم و گنگ هستند. ولی خونریزی بین فواصل عادت ماهانه، احساس فشار، دردناک شدن ناگهانی و جدید عادت های ماهانه یا احساس درد در هنگام نزدیکی، همگی از علائم این نوع سرطان به شمار می‌آیند. علائم بعدی شامل خستگی مفرط و تورم شکم می‌شود. احتمال موروثی بودن این نوع سرطان پنج تا ده درصد است. همچنین خطر موروثی بودن سرطان های سینه، روده، و تخمدان در یک خانواده تا حدی افزایش می‌یابد.

تا آنجا که بررسی‌ها نشان داده اند، هیچ شیوه مطمئن و خطاناپذیری در مورد تشخیص زودهنگام سرطان تخمدان وجود ندارد. ترکیبی از معاینات جسمانی، آزمایشهای خون و سونوگرافی برای تشخیص این نوع سرطان ورد استفاده قرار می‌گیرند وای احتمال خطاکردن هست.

در مورد برداشتن تخمدانها برخی تحقیقات نشان می‌دهند زنهایی که تن به چنین عمل جراحی می‌دهند، ممکن است مبتلا به سرطان مشابهی در ناحیه، جدار جداکننده و نگه‌دارنده شکم شوند. در هر صورت نظر پزشک متخصص و جراح مهمترین راه حل به حساب می‌اید.

ارسال دیدگاه